Aktuality

AC/DC oslávia 50. výročie reedíciou všetkých albumov na zlatom vinyle

AC/DC oslávia 50. výročie reedíciou všetkých albumov na zlatom vinyle

Legendárna rocková kapela AC/DC sa rozhodla osláviť svoje pôsobivé 50. výročie v hudobnom priemysle veľkolepým spôsobom. Všetky ich LP albumy boli znovu vydané na exkluzívnom zlatom vinyle. Táto reedícia prichádza v čase, keď sa kapela pýši polstoročím silného a nezvratného vplyvu na rockovú hudbu.

Kapela, ktorá bola založená v roku 1973, odohrala svoj prvý koncert 31. decembra toho istého roku v nočnom klube Chequers v Sydney, Austrália. O päťdesiat rokov neskôr kapela stále ostáva rovnako silná a vplyvná.

Na oslavu svojho 50. výročia, AC/DC vydávajú limitované edície všetkých svojich albumov na zlatom vinyle. Každý z týchto limitovaných albumov je dodávaný so špecifickým 12”x12” tlačeným obrázkom s novým umením AC/DC 50, ktorý je vhodný na zarámovanie.

Prvá vlna reedícií zahŕňa albumy ako ‘Back In Black’, ‘Highway To Hell’, ‘The Razors Edge’, ‘Powerage’, ‘For Those About To Rock (We Salute You)’, ‘High Voltage’, ‘Dirty Deeds Done Cheap’, ‘Who Made Who’ a ‘Live’. Všetkých deväť albumov je možné predobjednať už teraz a ich vydanie je naplánované na 15. marca 2024. Ďalšie vydania limitovaných zlatých vinylov sú naplánované na neskôr v priebehu roka.

Táto iniciatíva je nielen oslavou dlhovekosti a neustálej popularity kapely, ale aj príležitosťou pre fanúšikov, aby si pridali do svojej kolekcie niečo naozaj špeciálne. Zlaté vinylové platne symbolizujú trvalosť a výnimočnosť, ktoré sú synonymom pre AC/DC a ich hudobný odkaz, ktorý prekročil generácie a zostal ikonickým po celých päť desaťročí.

Prečítajte si tiež
To Top