music ZONE

Celeste Buckingham potešila fanúšikov, tanečná novinka so silným posolstvom a sci-fi videoklipom!

Celeste Buckingham potešila fanúšikov, tanečná novinka so silným posolstvom a sci-fi videoklipom!

Celeste Buckingham, slovenská speváčka a skladateľka, ktorá už vyše troch rokov žije na slnkom zaliatom súostroví Madeira, opäť potešila svojich fanúšikov. Jej novinka, remix skladby Drive, je plná kreatívnej energie a silného posolstva, ktoré ešte viac umocňuje vizuálne ohromujúci sci-fi videoklip.

Speváčka, ktorá je v centre pozornosti už od svojich pätnástich rokov, keď sa zúčastnila speváckej súťaže, sa dnes predstavuje ako vyzretá umelkyňa. Aj keď sa na Slovensko, kde začala svoju kariéru, vracia menej často, stále si udržiava verných fanúšikov. Pre nich má Celeste dobrú správu – remix skladby Drive a množstvo ďalších hudobných noviniek prinesie aj na Slovensko počas letných koncertov.

„Veľmi sa teším z kreatívneho obdobia, ktoré prežívam,“ hovorí Celeste. „Výsledkom je niekoľko nových piesní vrátane aktuálneho remixu Drive.“ Tento remix, ktorý vznikol v spolupráci s producentom Matějom Vávrom a DJ-om Ruhde, je moderný a tanečný s výrazným elektronickým zvukom. Skladba nesie myšlienku rovnosti a vzájomnej starostlivosti vo vzťahoch, čo je pre speváčku dôležité posolstvo.

Videoklip k skladbe Drive je pre Celeste splnením dlhoročného sna o sci-fi produkcii. „Moji priaznivci ma poznajú a vedia, že sa vždy snažím posúvať vpred a priniesť niečo nové,“ vysvetľuje. Inšpiráciu čerpala z ikonických sci-fi filmov a seriálov ako Tron, Squid Game a Matrix. Režisér Pierre Lexis a kreatívny spolupracovník Tomáš Tomšík pridali do videoklipu všetky kľúčové prvky a scény, ktoré dokonale zodpovedajú jej predstavám. Výsledkom je prvý úplne 3D videoklip Celeste Buckingham.

Celeste Buckingham strávi aj tento rok niekoľko týždňov na Slovensku, kde bude prezentovať svoje nové hudobné projekty, vrátane dlhoočakávaného iránskeho singla. Počas letných koncertov sa opäť spojí so svojou domovskou formáciou King Shaolin, s ktorou má dlhoročné úspešné spolupráce. „Som na nich hrdá a vďačná za to, že som mohla spoznať takýchto šikovných a nadaných ľudí,“ hovorí Celeste.

Okrem koncertov bude Celeste aj ambasádorkou remeselného festivalu v Kežmarku a jedným z najväčších hudobných highlightov tohto roka bude jej účasť na festivale STARMUS. Festival, ktorý začne 12. mája otváracím koncertom s priekopníkom elektronickej hudby Jean-Michel Jarrem a legendárnym gitaristom Brianom Mayom, prinesie množstvo vystúpení miestnych aj medzinárodných umelcov, vrátane Celeste Buckingham.

Celeste Buckingham tak opäť dokazuje, že je nielen talentovanou speváčkou a skladateľkou, ale aj inšpiratívnou osobnosťou, ktorá sa nebojí experimentovať a prinášať nové umelecké zážitky svojim fanúšikom.

Prečítajte si tiež
To Top