Aktuality

Deň župných škôl v Bory Mall: Krok k správnej voľbe strednej školy

Nákupno-zábavné centrum Bory Mall bude v piatok 13.10.2023 otvorené nielen kvôli bežným nákupujúcim. Práve tu sa bude konať tradičné podujatie Deň župných škôl, ktorého hlavným organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Toto podujatie, ktoré sa uskutočňuje už po dvanástykrát, predstavuje ideálnu príležitosť pre budúcich stredoškolákov aj ich rodičov, aby si vybrali tú správnu strednú školu.

Deň župných škôl v Bory Mall je zameraný predovšetkým na žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl, ale rovnako tak pre kvalifikovaných učiteľov, pedagogických poradcov a širokú verejnosť. Predstaví sa tu vyše 50 stredných škôl z Bratislavského kraja. A čo môžu návštevníci očakávať? Okrem informačných stánkov jednotlivých škôl bude na pódiu pripravený aj bohatý sprievodný program. Návštevníci sa tak môžu tešiť na množstvo ukážok – od hudobných, tanečných a speváckych vystúpení, cez demonštráciu viazania kytíc až po prezentácie športových aktivít.

„Toto podujatie je nielen o prezentácii stredných škôl. Je to aj príležitosť pre žiakov a rodičov získať dôležité informácie o školách, odboroch vzdelávania, možnostiach štúdia či úspechoch škôl. Naším cieľom je pomôcť im v správnej voľbe,“ zdôrazňuje predseda BSK, Juraj Droba. A práve on otvorí celé podujatie brífingom o 9:30 hod.

Týmto dňom sa začína nová kapitola pre mnohých žiakov. Na jednom mieste môžu získať všetky potrebné informácie a inšpiráciu, ktorá im pomôže pri rozhodovaní o ich budúcnosti. Tak neváhajte a príďte sa presvedčiť na vlastné oči. Ak plánujete návštevu s deťmi alebo chcete získať viac informácií o vzdelávacích príležitostiach v Bratislavskom kraji, Bory Mall je miestom, kde by ste mali byť.

Prečítajte si tiež
To Top