music ZONE

Elán vystúpi po prvýkrát v histórií so symfonickým orchestrom

Elán vystúpi po prvýkrát v histórií so symfonickým orchestrom

Legendárna slovenská rocková skupina Elán, známa svojimi nezabudnuteľnými hitmi a výrazným prínosom k československej hudobnej scéne, sa chystá na vystúpenie, aké tu ešte nebolo. V roku 2024, konkrétne 29. septembra, sa Elán predstaví v Tipos aréne v Bratislave v jedinečnej kombinácii s prvotriednym symfonickým orchestrom. Tento koncert, nazvaný ELÁN Rock Symphony, sľubuje byť historickým vrcholom ich dlhoročnej kariéry.

Elán, ktorý v roku 2024 oslávi viac ako 50 rokov na scéne, sa rozhodol pre nový a odvážny krok. Ich najväčšie hity, ktoré definovali generácie, budú zaznievať v spojení so symfonickým orchestrom. Bohemia Symphony Orchestra of Prague pod vedením šéfdirigenta Martina Šanda poskytne týmto legendárnym piesňam nový rozmer.

Tento koncert poskytne fanúšikom Elánu možnosť zažiť ich obľúbené hity ako nikdy predtým. „Bude to pre nás aj pre nich jedinečný zážitok,“ hovorí Jano Baláž, člen kapely. Skupina sa chystá rozlúčiť so svojimi fanúšikmi v rodnom meste štýlom, ktorý sa zapíše do hudobnej histórie.

Elán pri výbere symfonického orchestra a dirigenta nešetril úsilím. Bohemia Symphony Orchestra of Prague je známa svojimi spoluprácami s rockovými velikánmi ako Deep Purple, Europe či Alice Cooper. Martin Šanda, šéfdirigent orchestra, má bohaté skúsenosti s kombinovaním rockovej a symfonickej hudby, čo sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok.

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu bude predaj vstupeniek limitovaný. Fanúšikovia by mali byť pripravení na to, že lístky sa budú predávať výlučne na sedenie. Vstupenky budú dostupné na oficiálnej webovej stránke skupiny a na ticketportal.sk.

Skupina Elán, založená v roku 1968, má za sebou úctyhodnú kariéru plnú úspechov. S 25 platinovými platňami, vypredanými koncertmi na prestížnych miestach ako Carnegie Hall v New Yorku a nadšenými fanúšikmi naprieč generáciami, Elán zostáva ikonou slovenskej hudby. ELÁN Rock Symphony bude nielen oslavou ich hudby, ale aj dôstojným rozlúčením s fanúšikmi.

Koncert Elánu s symfonickým orchestrom v Tipos aréne v Bratislave je udalosťou, na ktorú budú fanúšikovia dlho spomínať. Pridáva sa tak k radu významných momentov v histórii kapely a slovenskej hudby. Pripravte sa na večer plný hudobných zážitkov, kde sa rock stretne so symfoniou a vytvorí jedinečnú hudobnú atmosféru.

Prečítajte si tiež
To Top