Aktuality

Vo veku 74 rokov zomrel spevák Eric Carmen, ktorý naspieval slávny hit Hungry Eyes

Vo veku 74 rokov zomrel spevák Eric Carmen, ktorý naspieval slávny hit Hungry Eyes

Eric Carmen, líder skupiny Raspberries, ktorý mal v 70. a 80. rokoch niekoľko veľkých sólových hitov, zomrel počas víkendu počas spánku. Smrť oznámila jeho manželka Amy na jeho oficiálnej webovej stránke. Príčina smrti nebola uvedená.

„S veľkým smútkom oznamujeme srdcervúcu správu o úmrtí Erica Carmena,“ napísala. „Náš milý, láskavý a talentovaný Eric zomrel počas víkendu počas spánku. Prinášalo mu veľkú radosť vedieť, že jeho hudba dotkla toľkých ľudí po desaťročia a zostane jeho trvalým dedičstvom. Prosíme o rešpektovanie súkromia rodiny, keď trúchlime nad našou obrovskou stratou.“

Americký spevák stál za niekoľkými veľkými hitmi v 70. a 80. rokoch, začínajúc svojim pôsobením ako lídra skupiny Raspberries, keď napísal alebo spolupracoval na väčšine ich piesní vrátane ich najväčšieho hitu Go All the Way. Popularita piesne výrazne stúpla v roku 2014, keď bola zahrnutá na soundtrack k filmu Strážcovia Galaxie.

Carmen mal tiež obrovský hit na soundtracku k filmu Dirty Dancing, Hungry Eyes, ktorý ho v roku 1987 vrátil na vrchol hudobných rebríčkov, keď dosiahol 4. miesto v rebríčku Billboard Hot 100. Nasledujúci rok mal podobný úspech s jeho piano popom Make Me Lose Control, ktorý dosiahol 3. miesto.

Prečítajte si tiež
To Top