Aktuality

Gene Simmons potvrdil, že záverečný koncert turné kapely Kiss bude skutočne ich posledným

Gene Simmons, ikonická postava rockovej skupiny Kiss, oznámil, že ich nadchádzajúci koncert v decembri v New Yorku bude ich posledným. Aj keď mnohí môžu byť skeptickí, pretože rozlúčkové turné sú v rockovej histórii známe svojou neistotou, Simmons tvrdí, že tento koniec je definitívny.

Posledná šou v Madison Square Garden

Očakáva sa, že okolo 11. hodiny večernej 2. decembra 2023, Simmons opustí pódium v Madison Square Garden po posledných tónoch skladby „Rock and Roll All Nite“, zloží svoj charakteristický makeup Démona a rozlúči sa so skupinou, ktorú formoval pred päťdesiatimi rokmi. Kiss, ktorá je známa svojou teatrálnou show a vizuálnou identitou, si pre svoj záverečný koncert vybrala miesto, ktoré malo pre nich vždy špeciálny význam – Madison Square Garden.

História a význam miesta posledného koncertu kapely Kiss

Kiss prvýkrát namaľovali svoje tváre pred 50 rokmi v skúšobnej hale len 10 blokov južne od arény a za štyri roky sa presunuli z malých klubov do divadiel a nakoniec do Madison Square Garden. V 80. rokoch, keď kapela vystupovala bez makeupu, sa vrátili do menších priestorov, ale rozhodnutie opäť sa namaľovať a znovu spojiť klasickú zostavu v roku 1996 oživilo značku.

Posledný koncert Kiss bude naozaj posledným

Posledný koncert Kiss v Madison Square Garden predstavuje koniec éry pre jednu z najvýraznejších rockových skupín. Vstupenky sú vypredané, ale fanúšikovia majú možnosť zakúpiť si prenos koncertu cez pay-per-view. Simmons sa tak lúči s kapelou, ktorá definovala jeho život a kariéru, a zanecháva za sebou významnú stopu v histórii rockovej hudby.

Prečítajte si tiež
To Top