Aktuality

Halloween na Netflixe: Strach, smiech a tajomstvá čakajú!

Keď sa listy stromov začnú meniť a chladný vánok nás upozorní na príchod jesene vieme, že je čas pripraviť sa na najstrašidelnejšiu noc roka – Halloween. A čo by mohlo byť lepším spôsobom, ako sa pripraviť na túto strašidelnú noc, ako ponoriť sa do bohatej palety hororových filmov, komédií a sérií, ktoré Netflix pripravil špeciálne na túto príležitosť? Pripojte sa k nám a objavte to najlepšie, čo tento rok ponúka Netflix na Halloween!

Pre tých, ktorí sa radi boja ale neobľubujú krváky

Objavte príbehy, kde strach dominuje nad fyzickým násilím. Tam, kde sa skutočný horor skrýva v tieni mysle a nie v krvavých stopách.

28 dní desu – V rámci experimentu s paranormálnymi javmi podľa teórií Eda a Lorraine Warrenových strávili tri tímy dvadsaťosem dní na najdesivejších miestach po celej Amerike.

Rozpolcený – Muž, v ktorom sa skrýva mnoho osobností unesie tri neplnoleté dievčatá. Tie musia vymyslieť ako ujsť skôr, než sa prejaví jeho najnovšia a najnebezpečnejšia osobnosť.

Tin & Tina – Mladá žena, ktorá potratila si so svojím partnerom adoptuje z kláštora dvojičky s dosť zvláštnym správaním a silne ovplyvnených katolicizmom.

Odebrat z přátel: Dark web – Pokračovanie filmu ,,Odebrat z přátel“, v ktorom je skupina mladých ľudí po prihlásení do ukradnutého notebooku vtiahnutá do online hry na život a na smrť.

Countdown – Keď si mladá zdravotná sestra stiahne aplikáciu, ktorá údajne predpovedá, kedy človek zomrie, zistí, že má žiť už len 3 dni. S pribúdajúcim časom a smrťou v pätách sa snaží nájsť spôsob, ako si zachrániť život, skôr než jej čas vyprší.

Jevy – Tri kamarátky v strednom veku žijú paranormálnymi javmi. Keď zmizne otec Pilón, ktorý im ukazoval smer, majú plné ruky práce. Inšpirované skutočnou skupinou Hepta.

Škola hrůzy – Dievčenskou katolíckou školou otrasie samovražda študentky. Jasnovidecká výchovná poradkyňa začne odhaľovať ťaživú minulosť ženského kláštora za pomoci ducha.

The Exorcism of Karen Walker – V dome, ktorý zdedil, objaví vybavenie na takzvané kirliánske fotenie a všetko začne nasvedčovať tomu, že jeho sestru posadol diabol. 

Nekonečná noc – Tejto samotárke je skoro osemnásť a lezie jej na mozog jednotvárny život na predmestí. Tak sa dá dokopy s partiou tínedžerov, čo berú drogu, vďaka ktorej môže snívať, aj keď bdie.

The Last House on Cemetery Lane – Scenárista sa presťahuje na ospalé malomesto do starého honosného domu. Tam ale prebýva niečo nadprirodzené a na povrch začnú vyplávať desivé tajomstvá.

Pre tých, ktorí majú radi zombie, upírov a zlých duchov

Pripravte sa na noc plnú strachu so zbierkou filmov pre milovníkov zombie, upírov a zlých duchov. Nechajte sa strhnúť temnými príbehmi, ktoré vám nedajú zaspať.


All of Us Are Dead – Na strednej škole sa začne šíriť nebezpečný vírus a študenti sa musia prebojovať von, aby sa nenakazili a nestali sa z nich zombíci.

The Girl in the Mirror – Po tom, čo Alma prežila nehodu autobusu, pri ktorej zomreli takmer všetci jej spolužiaci, sa prebudí v nemocnici a na nič si nepamätá. Pokúsi sa odhaliť záhadu okolo nehody, zatiaľ čo sa snaží získať späť svoj život a svoju identitu.

Nikdo nevyvázne živý – Zúfalá Mexičanka bez dokladov sa nasťahuje do schátralého penziónu v Clevelande. Lenže to, čo tam začuje a uvidí, ju rozhodne neupokojí.

Post mortem: Město, kde nikdo neumírá – Vstala z mŕtvych a zrazu má veľkú chuť na krv. A pohrebnej službe jej rodiny by sa práve hodilo viac nebožtíkov. No, to by v tom bol čert, aby sa to nejako nezariadilo!

Pravda z díry – Dvaja súrodenci narazia v dome starých rodičov na podivný otvor v stene a potom dôjde k desivým udalostiam, pri ktorých vyjdú najavo hrozivé tajomstvá o ich rodine.

Zom100: Co chceš stihnout, než tě sejme zombie – Maká od rána do večera a šéf sa po ňom ešte vozí? Taká korporátna klasika. Našťastie vypukne zombie apokalypsa a on môže konečne začať poriadne žiť. 

Armáda mrtvých – Las Vegas zaplavia nemŕtvi a partia žoldnierov staví všetko na jednu kartu, keď sa odhodlá k najväčšej lúpeži v dejinách uprostred karanténnej zóny. 

#Žiju – Smrtiaci vírus zasiahne mesto a osamelý muž sa ocitne v pasci. Uväznený vo svojom byte bez spojenia s okolitým svetom sa snaží nájsť pomoc a cestu von.

Noční zuby – Vodič naberie dve tajomné ženy, ktoré má celú noc voziť z večierka na večierok. Potom sa ale ukáže, čo sú obe zač – pôjdu mu totiž po krku.

Pre všetkých teenagerov

Pripravte sa na strašidelnú noc s výberom halloweenskych filmov špeciálne pre teenagerov. Od komédii cez thrillery až po klasickú hororovú zábavu.

The Babysitter – Keď Cole zostane dlhšie hore zistí, že jeho krásna opatrovateľka patrí k satanistickému kultu, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby ho umlčal.

Máš někoho doma – Makani a jej kamaráti z Osborneskej strednej sa snažia zistiť, kto ide po krku študentom a odhaľuje ich najväčšie tajomstvo. Inak totiž zabíjanie neprestane. 

Ulice strachu – 1. část: 1994 – Po sérii brutálnych vrážd sa dospievajúce dievča a jej priatelia postavia zlu, ktoré ich neslávne preslávené mesto desí už celé stáročia. Vitajte v Shadyside.

ELI – Zúfalí rodičia privedú jedenásťročného chlapca postihnutého vysiľujúcou chorobou na odľahlú kliniku, kde má podstúpiť experimentálnu liečbu.

Re/member – Stredoškoláčka a jej priatelia sú uväznení v časovej slučke duchom a jedinou možnosťou, ako sa z nej dostať, je nájsť mŕtvolu jeho predchádzajúcej obete. 

Pre rodiny s deťmi

Užite si halloweensku atmosféru s filmami ideálnymi pre rodiny s deťmi. Veselé príbehy, ktoré kombinujú strašidelné a zábavné momenty, zaručene potešia malých aj veľkých divákov!

Hotel Transylvánie – Málo známy fakt o Drakulovi: nie je len princom temnoty; je tiež vlastníkom Hotela Transylvania, luxusného päťhviezdičkového miesta, kde sa môžu svetové monštrá – Frankenstein a jeho nevesta, múmie, vlkodlaci, zombie, gremlini a veľa ďalších – dostať ďaleko od všetkých a byť len „sami sebou“ v bezpečnom prostredí bez ľudí. Ale pre Drakulu existuje ešte ďaleko dôležitejší dôvod, prečo držať obyčajných smrteľníkov ďalej od Hotela Transylvania: aby ochránil Mavis, svojou milovanú násťročnú dcéru. Ako väčšina teenagerov aj Mavis chce opustiť hniezdo a preskúmavať veľký svet za hranicami hotela – a to je myšlienka, ktorá Drakulu skutočne desí!

Julie and the Phantoms – Dospievajúca Júlia v sebe objavuje lásku k hudbe a životu a pomáha fantómom – triu chlapčenských duchov – vybudovať kapelu, ktorú nestačili rozbehnúť za života.

Kočičí kouzlo – Willa Wardová dostane k dvanástym narodeninám huňatý darček, ktorý jej a jej kamarátkam otvorí dvere do sveta kúziel, hovoriacich zvierat a ďalších divov. 

Příběh temný a strašidelný – Pridajte sa k Jankovi a Marienke na ich ceste z vlastnej rozprávky do spletitého a vtipného príbehu plného podivných a strašidelných prekvapení.

Čarodějnice školou povinné – Potom, čo narazí na školu pre čarodejníkov, si hlavná hrdinka uvedomuje, že patrí práve tam. Inšpirované obľúbenými knihami Jill Murphy.

Strašidelné příběhy na dobrou noc – Alex má strašidelné historky rád, ale teraz ich musí ťahať z rukáva každú noc – inak zostane aj s novou kamoškou naveky uväznený v kúzelnom sídle zlej čarodejnice. 

Pre tých, ktorý obľubujú krváky a horory so sériovými vrahmi

Pripravte sa na adrenalínové zážitky s výberom najstrašidelnejších hororov a krvákov so sériovými vrahmi. Ideálna voľba pre všetkých, ktorí si chcú na Halloween zaistiť nočné mory.

Chuckyho kult – V psychiatrickej liečebni dôjde k niekoľkým vraždám a jedna z pacientiek, Nica Pierceová, začne pochybovať, či je chucky skutočný.

Zdání vraha – Mestom otrasie séria desivých vrážd a nebezpečný manipulátor rozbieha hru na mačku a myš so štátnym zástupcom. Ten sa ale iba tak nevzdá.

Texaský masakr motorovou pilou – Pokračovanie hororu, v ktorom skupina influencerov zamieri do Texasu vdýchnuť život mestu duchov, ale narazí na Leatherface, presláveného vraha s maskou z ľudskej kože. 

Slasher – Vyčíňanie sériových zabijakov po sebe zanecháva spúšť a ich ďalšie obete bojujú v hororovej sérii o život.

Knižní klub zabijáků – Osem kamarátov, ktorí zbožňujú horory, sa v jednom z ničoho nič ocitnú. Začne ich totiž vraždiť klaun, ktorý zrejme pozná ich temné tajomstvo.

Pre tých, ktorý preferujú filmy s čarodejnicami a čiernou mágiou

Ponorte sa do tajomného sveta čarodejníc a čiernej mágie s naším výberom filmov, ktoré vás očaria svojimi kúzlami. Ideálne pre všetkých, ktorí túžia po mystike a kúzelných príbehoch počas halloweenskej noci.

Ďábel v Ohiu – Psychiatrička chce za každú cenu ochrániť mladú pacientku, ktorá utiekla zo záhadnej sekty. Vezme ju preto k sebe, ale ohrozí tým svoju rodinu aj vlastný život.

Marianne – Slávnu autorku hororov priláka k návratu jej rodné mesto, kde zistí, že zlý duch, ktorý ju trápi v snoch, teraz robí poriadnu spúšť v skutočnom svete. 

Sandman – Po rokoch väznenia sa kráľ snov Morfeus vydáva na púť medzi svetmi, aby našiel to, čo mu bolo ukradnuté a aby obnovil svoju moc.

Prokletá – Mladá rebelka Nimue, ktorá má tajomné schopnosti a legendárny meč, spojí sily s očarujúcim žoldnierom Artušom a spoločne sa vydajú zachrániť jej ľud.

Neviditelné město – Detektív je pri vyšetrovaní vraždy zatiahnutý do bitky medzi viditeľným svetom a podzemnou ríšou obývanou mýtickými bytosťami.

Dům běsů – S manželom sa rozhodli prenajať svoj dom. Ten sa ale od podnájomníkov nechá zatiahnuť do nebezpečnej sekty, ktorá sa zameria na ich dcérku, a ona ju teraz musí ochrániť. 

Pre všetkých, ktorí si radšej pozrú na halloween komédiu

Zasmiať sa môžete aj počas halloweenskej noci s naším výberom veselých komédií plných strašidelných zvratov a humorných situácií. Ideálna voľba pre všetkých, ktorí chcú prežiť Halloween s úsmevom na tvári a v dobrej nálade.

Hubieho Halloween – Dobrosrdečný, ale trochu bojazlivý Hubie nie je v Saleme veľmi obľúbený. Keď sa ale na Halloween začnú diať strašidelné veci, rozhodne sa vo svojom mestečku zjednať poriadok. 

Boo, Bitch – Dve kamošky zo strednej sa zúfalo snažia strhnúť na seba pozornosť. Jedna z nich síce skončí ako duch, ale túžba vytrieskať zo života čo najviac ju ani tak neopustí.

Wendell a Wild – Dvaja démoni uzavrú dohodu s mladou fanúšičkou punkrockovej hudby, aby mohli zmiznúť z podsvetia a splniť si veľké sny v Zemi živých.

Denní směna – Jamie Foxx hrá makača, čo chce vlastnými rukami zariadiť dobrý život svojej bystrej dcére. Čistenie bazénov v údolí San Fernando je ale iba fasáda pre jeho skutočné živobytie: lov a zabíjanie upírov pod krídlami Medzinárodnej únie lovcov upírov. 

HollyBlood – Hanblivý mladík sa zúfalo snaží zaujať dievča, do ktorého sa zahľadel, a predstiera preto, že je upír. Nemá pritom ale ani páru, že v pozadí číha skutočný upír.

Upíři v Bronxu – Bronx akoby sa menil na štvrť pre boháčov. Lenže traja miestni borci nepoznajú strach, odhalia desivý plán a nedopustia, aby niekto vysal život z ich štvrte.

Na Netflixe nájdete film pre každého a halloween nie je výnimkou. Či už hľadáte strašidelný horor, veselú komédiu alebo rodinný film, náš výber vám zaručene spríjemní túto temnú a tajomnú noc. Takže vložte popcorn do mikrovlnky, vyhrňte si deku až po nos a pohodlne sa usaďte – Halloween na Netflixe práve začína!

Prečítajte si tiež
To Top