Kultúra

Koncert Mireille Mathieu v Bratislave, slovenská šansoniérka Andrea Zimányiová očakáva stretnutie s francúzskou legendou

Koncert Mireille Mathieu v Bratislave, slovenská šansoniérka Andrea Zimányiová očakáva stretnutie s francúzskou legendou

Slovenská šansoniérka Andrea Zimányiová je plná očakávania pred blížiacim sa koncertom legendárnej francúzskej speváčky Mireille Mathieu, ktorá vystúpi 15. decembra v Peugeot Aréne v Bratislave. Toto vystúpenie je súčasťou turné oslavujúceho šesťdesiat rokov umenia pod názvom „60 years of love“. Andrea, ktorá je známa svojim rozmanitým repertoárom, nezakrýva vzrušenie z možnosti stretnúť sa so svojím vzorom, s ktorým, ako prezradila, zdieľa nielen umelecké, ale aj rodinné korene.

Obe umelkyne majú francúzskych predkov a silnú vášeň pre francúzsku kultúru a hudbu. Andrea Zimányiová je známa interpretáciou piesní Edith Piaf, ktorú Mireille Mathieu často považujú za nástupkyňu. „Mireille vnímam ako symbol francúzskej scény. Jej jedinečný vokálny prejav a charizma boli pre mňa vždy veľkou inšpiráciou,“ hovorí Andrea, ktorá svoje umelecké korene spája s výnimočnými výkonmi na medzinárodných hudobných súťažiach.

Zimányiová, ktorá sa predstavila na Eurovízii v roku 2009 a získala prestížnu cenu Objav Visa Francophone na festivale vo Francúzsku, je nielen šansoniérka, ale aj všestranná umelkyňa. Svoj talent preukázala v žánroch ako rock, pop a jazz, a svoje vystúpenia často obohacuje o prvky z muzikálov.

Francúzsko a jeho kultúru miluje nielen na javisku. Andrea je známa svojou láskou k Francúzsku, ktorú prejavuje častými návštevami tejto krajiny, či už ako turista alebo umelkyňa. „Na Francúzsku milujem všetko – jeho históriu, kultúru, syry a víno. Vždy som bola frankofil,“ s úsmevom dodáva.

Koncert Mireille Mathieu bude pre Andreu nielen príležitosťou počuť obľúbené šansóny, ale aj možnosťou stretnúť sa s umelkyňou, ktorú dlhodobo obdivuje. Napriek tomu, že je skôr introvertná a na verejnosti sa vyhýba fotografiám so slávnymi osobnosťami, oceňuje každú príležitosť pre osobné stretnutie s hudobnými legendami. „Stretnutie s Mireille by pre mňa bolo niečo veľmi špeciálne a určite by som si to pamätala celý život,“ uzatvára Andrea Zimányiová.

Koncert v Bratislave ponúkne nielen oslavy šesťdesiatych narodenín Mireille Mathieu, ale aj príležitosť pre miestnych obdivovateľov francúzskeho šansónu, aby zažili kúsok Francúzska priamo v srdci Slovenska.

Prečítajte si tiež
To Top