Kuchyňa

Kuchynské hacky, ktoré vám ušetria čas a energiu

Ako rýchlo čas letí, keď sme v kuchyni! Mnohí z nás trávia hodiny pripravovaním jedál a upratovaním, často s pocitom, že stále je čo robiť. Čo keby sme vám povedali, že existujú osvedčené metódy a triky, ktoré vám môžu pomôcť ušetriť čas a energiu? V tomto článku vám predstavíme niekoľko kuchynských hackov, ktoré zmenia spôsob, ako fungujete v kuchyni.

Plánovanie vopred

Plánovanie jedálnička môže znieť ako časovo náročná úloha, ale môže vám ušetriť hodiny strávené rozmýšľaním nad tým, čo variť, a nákupmi na poslednú chvíľu. Napíšte si jedálniček na týždeň, pripravte si zoznam potravín a nakupujte raz týždenne. Uvidíte, ako vám to ušetrí čas a peniaze!

Mrazené zeleninové mixy

Miesto toho, aby ste každý deň čistili a krájali zeleninu, nakúpte mrazené zeleninové mixy. Sú už pripravené na varenie a zachovávajú si veľa vitamínov. Vyberte si mix, ktorý môžete pridať do rôznych jedál – polievok, príloh alebo hlavných jedál.

Rýchly spôsob na olúpanie cesnaku

Namočte celé strúčiky cesnaku v teplej vode na 10 minút. Potom ich olúpte tak, že ich medzi dlaňami pretlačíte alebo potlačíte nožom. Ďalší spôsob je buchnutie tĺčikom alebo panvicou po strúčiku.

Varenie v jednom hrnci

Niektoré recepty umožňujú prípravu celého jedla v jednom hrnci alebo panvici. Nielenže vám to ušetrí čas pri príprave, ale tiež pri umývaní riadu.

Použitie mikrovlnnej rúry na viac ako len ohrievanie

Môžete v nej rýchlo „upiecť“ zemiaky, „uviesť“ slaninu do chrumkavosti alebo dokonca pripraviť rýchlu omeletu či sladký koláč.

Ako rýchlo ochladiť víno

Zabudli ste dať víno do chladničky? Žiadny problém. Obaľte fľašu mokrou utierkou a dajte do mrazničky na 15 minút.

Rýchle odmrazenie mäsa

Mäso dajte medzi dva plechy a položte na rovný povrch. Plechy urýchlia odmrazenie.

Ako rýchlo zredukovať šumivé nápoje

Nalejte šumivý nápoj do pohára s lyžičkou. Lyžička pomáha rýchlo odviesť nadbytočné bubliny.

Rýchle marinovanie

Použite vrecká na zips na marinovanie mäsa alebo zeleniny. Stačí pridať ingrediencie, zatvoriť a nechať v chladničke.

Správne použitie alobalu

Pri používaní alobalu sa uistite, že lesklá strana je smerom von. Odráža teplo späť do jedla a pomáha rovnomernejšiemu vareniu.

Predhrievanie panvice

Pred pridaním oleja alebo potravín vždy dobre predhrejte panvicu. To pomáha rovnomernejšiemu a rýchlejšiemu vareniu.

Varenie dvojitej dávky

Keď varíte niečo, čo môžete zamraziť (ako polievky alebo omáčky), pripravte dvojitú dávku a druhú zamrazte. Takto ľahko máte pripravené jedlo na ďalší týždeň.

V kuchyni existuje mnoho spôsobov, ako si zjednodušiť život. S týmito hackami ušetríte čas a energiu, ktorú môžete využiť iným spôsobom. Skúste niektoré z nich a uvidíte, aký veľký rozdiel môžu urobiť vo vašom každodennom živote. Pamätajte, že kreativita je kľúčom k úspechu, takže neváhajte experimentovať a objavovať nové spôsoby, ako zefektívniť svoju kuchynskú rutinu.

Prečítajte si tiež
To Top