music ZONE

Linkin Park ohlasuje novú, doteraz nevydanú skladbu s Chesterom Benningtonom

Linkin Park ohlasuje novú, doteraz nevydanú skladbu s Chesterom Benningtonom

Kapela Linkin Park prekvapila svojich fanúšikov oznámením novej skladby s názvom „Friendly Fire“, v ktorej sa objavuje zosnulý spevák Chester Bennington. Tento kúsok bol nahraný počas práce na albume kapely z roku 2017 „One More Light“.

Kapela zdieľala ukážku tohto synthpopom inšpirovaného tracku na svojich sociálnych sieťach a dodala, že skladba pochádza zo session k ich poslednému albumu „One More Light“, ktorý bol vydaný len dva mesiace pred Benningtonovou smrťou v roku 2017.

Existencia skladby „Friendly Fire“ bola prvýkrát spomenutá Shinodom v roku 2020. Toto oznámenie prichádza ako sladká nostalgia pre fanúšikov kapely, ktorí si uctievajú pamiatku Chestera Benningtona a jeho nezameniteľný vokálny výkon, ktorý definoval zvuk Linkin Park počas ich vrcholných rokov.

Skladba „Friendly Fire“ sľubuje byť vzácny poklad pre fanúšikov, poskytujúci ešte jeden moment na spomienku na talentovaného speváka, ktorého náhla smrť zanechala nezmazateľnú jazvu na hudobnej scéne. S jej synthpopovým zvukom, ktorý odzrkadľuje experimentálnejšie prvky albumu „One More Light“, prináša „Friendly Fire“ novú dimenziu k posledným hudobným výtvorom kapely.

Oznámenie tejto skladby je pre fanúšikov nielen pripomienkou Benningtonovho odkazu, ale aj svedectvom o neustálej prítomnosti a vplyve Linkin Park v hudobnom svete. Členovia kapely, najmä Mike Shinoda, sa po smrti Benningtona otvorene delili o svoje zápasy a proces smútku, čo fanúšikom poskytlo útechu a spojenie prostredníctvom hudby.

„Friendly Fire“ nie je len ďalšia skladba, je to okno do duše kapely v čase, keď bol ich svet obrátený hore nohami. Táto skladba je dôkazom toho, že hudba Linkin Park ostáva živá a relevantná, a že odkaz Chestera Benningtona bude vždy neoddeliteľnou súčasťou ich príbehu.

Fanúšikovia s napätím očakávajú oficiálne vydanie „Friendly Fire“, ktoré ponúkne ešte hlbší pohľad na tvorivý proces kapely a posledné momenty Chestera Benningtona s Linkin Park. Toto oznámenie je svedectvom odolnosti a sily hudby, ktorá dokáže spojiť ľudí aj v najťažších časoch.

Kto sú členovia Linkin Park?

Zakladajúci členovia Linkin Park zahŕňajú Mike Shinoda (vokály, klávesy, gitara), Brad Delson (hlavná gitara), Dave „Phoenix“ Farrell (basová gitara), Joe Hahn (DJ, turntablista) a Rob Bourdon (bicie). Chester Bennington bol hlavným spevákom kapely od roku 1999 až do svojej smrti v roku 2017.

Aký žáner hudby hrá Linkin Park?

Linkin Park je známe kombinovaním viacerých žánrov, predovšetkým nu metalu, alternatívneho rocku, elektronickej hudby a hip-hopu, čo vytvára ich jedinečný a rozpoznateľný zvuk.

Aké sú niektoré z najznámejších piesní Linkin Park?

Medzi najznámejšie piesne Linkin Park patria „In the End“, „Numb“, „Crawling“, „Faint“, „Somewhere I Belong“, a „What I’ve Done“.

Ktoré albumy Linkin Park by som mal počúvať ako nováčik?

Nováčikom sa odporúča začať s albumom „Hybrid Theory“ (2000) a „Meteora“ (2003), ktoré sú považované za klasiky žánru a najpopulárnejšie albumy kapely.

Ako smrť Chestera Benningtona ovplyvnila kapelu?

Smrť Chestera Benningtona v roku 2017 mala hlboký vplyv na kapelu a jej fanúšikov. Linkin Park odvtedy usporiadali pamätný koncert na jeho počesť a vyjadrili neistotu ohľadom budúcnosti kapely bez neho.

Ako Linkin Park ovplyvnila hudobný svet?

Linkin Park má významný vplyv na hudobný svet, najmä v žánroch nu metalu a alternatívneho rocku, vďaka svojej inovatívnej fúzii rôznych hudobných štýlov a emocionálne nabitých textov, ktoré oslovili široké publikum po celom svete.

Organizuje Linkin Park koncerty alebo turné?

Od smrti Chestera Benningtona Linkin Park nepořádala žiadne turné ani veľké koncerty. Budúcnosť vystúpení kapely zostáva neistá, ale zostávajúci členovia vyjadrili záujem o možné budúce projekty.

Prečítajte si tiež
To Top