music ZONE

Mireille Mathieu príde osláviť 60 rokov na hudobnej scéne aj do Bratislavy

Mireille Mathieu príde osláviť 60 rokov na hudobnej scéne aj do Bratislavy

Legendárna francúzska speváčka Mireille Mathieu sa vracia do Bratislavy, aby tu oslávila výnimočný míľnik – 60 rokov na hudobnej scéne. Toto výnimočné vystúpenie sa uskutoční 15. decembra 2024 v Peugeot Aréne v Bratislave, kde sa fanúšikovia môžu tešiť na jedinečný zážitok plný emocionálnych melódií a nezabudnuteľných hitov.

Mireille Mathieu, ktorá je často označovaná za duchovnú nástupkyňu legendárnej Edith Piaf, má za sebou bohatú hudobnú kariéru. Od začiatku svojho pôsobenia na scéne si získala srdcia poslucháčov po celom svete interpretáciou piesní, ktoré sa stali ikonami francúzskeho šansónu. Jej hlas, plný vášne a emócií, zarezonoval vo viac ako 1200 piesňach, ktoré naspievala v 12 jazykoch a predala viac ako 200 miliónov albumov po celom svete.

V Bratislave, meste, ktoré má k tejto speváčke osobitný vzťah, predstaví Mireille nový koncertný program. Ten bude obsahovať nielen jej najobľúbenejšie hity ako „Mon Credo“, „Acropolis Adieu“, či „Santa Maria de la Mer“, ale aj skladby, ktoré boli súčasťou jej hudobného vývoja počas uplynulých šiestich dekád. Sprievodný orchester, v ktorom nechýba charakteristický akordeón, dodáva jej vystúpeniam autentický francúzsky šarm.

Mathieu je známa tým, že klade veľký dôraz na kvalitu svojho hlasu a fyzickú kondíciu. V rozhovoroch často spomína, že spievanie je pre ňu ako šport, ktorému sa musí každodenne venovať. Jej disciplinovaný prístup k stravovaniu a odmietanie alkoholu sú súčasťou jej receptu na dlhovekosť a energiu na pódiu.

Vstupenky na toto výnimočné vystúpenie sú v predaji, pričom očakáva sa, že aj tento koncert bude, ako je u Mireille Mathieu zvykom, vypredaný. Nezmeškajte príležitosť stať sa súčasťou hudobného večera, ktorý oslavuje nie len významnú kariéru speváčky, ale aj nekonečnú lásku k hudbe, ktorá dokáže spojiť ľudí naprieč generáciami a kultúrami.

Kto je Mireille Mathieu?

Mireille Mathieu je svetoznáma francúzska speváčka, ktorá sa preslávila svojím charakteristickým hlasom a interpretáciou francúzskych šansónov. Jej hudobná kariéra sa rozbehla v 60. rokoch 20. storočia, a odvtedy je považovaná za jednu z najvýznamnejších postáv vo francúzskej hudbe.

Prečo je Mireille Mathieu často porovnávaná s Edith Piaf?

Mireille Mathieu je často označovaná za „nástupkyňu“ Edith Piaf vďaka jej schopnosti prenášať silné emócie prostredníctvom hudby a jej jedinečnému štýlu interpretácie francúzskych šansónov, ktoré pripomínajú legendarickú Piaf.

Koľko piesní naspievala Mireille Mathieu?

Mireille Mathieu naspievala viac ako 1200 piesní v rôznych jazykoch, vrátane francúzštiny, angličtiny, nemčiny a mnohých ďalších.

Koľko albumov predala Mireille Mathieu?

Predala viac ako 200 miliónov hudobných nosičov po celom svete, čo z nej robí jednu z najpredávanejších francúzskych umelkýň v histórii.

S ktorými hudobnými hviezdami spolupracovala Mireille Mathieu?

Počas svojej kariéry spolupracovala s mnohými významnými umelcami, ako sú Paul Anka, Charles Aznavour, Tom Jones a Julio Iglesias.

Aký je tajomstvo jej hlasovej kondície?

Mireille Mathieu tvrdí, že spievanie je ako šport a vyžaduje si každodenné cvičenie. Zdôrazňuje dôležitosť hlasovej kondície, telesnej kondície a zdravého životného štýlu bez alkoholu a s dôrazom na zdravú stravu.

Aké sú jej najznámejšie piesne?

Medzi jej najznámejšie piesne patria „Mon Credo“, „Acropolis Adieu“ a „Santa Maria de la Mer“, ktoré sú milované fanúšikmi po celom svete.

Ako často koncertuje Mireille Mathieu?

Mireille Mathieu aj po desaťročiach na hudobnej scéne aktívne koncertuje. Svoje turné plánuje tak, aby zahŕňalo vystúpenia po celom svete, často sa vracia na miesta, kde má verné publikum.

Prečítajte si tiež
To Top