music ZONE

Na narodeniny Mekyho Žbirku vznikol nový videoklip ku skladbe Len sa neuraz

Keď si pripomíname narodeniny zosnulého hudobníka Mira Žbirku, vždy sa objaví niečo špeciálne, čo nás pripúta k jeho nezabudnuteľnému odkazu. Tento rok to je nový videoklip k piesni „Len sa neuraz“, ktorá je súčasťou jeho oceňovaného albumu „Posledné veci“.

Petr Marek: Viac než len režisér

Videoklip nebol iba vizuálnou prezentáciou skladby, ale aj osobným videním Petra Marka, ktorý stojí za celým klipom. Petr je nielen hudobným koproducentom skladby, ale tiež zodpovedá za scenár a réžiu videa. A aby toho nebolo málo, v skladbe odohral aj gitarové sólo.

Jeho nadšenie pre Mira Žbirku je jasne vidieť, keď si uvedomíme, že s jeho skupinou MIDI LIDI kedysi nahrávali cover skladby „Do člna“. Spoločné momenty s Mekym zažil aj v televíznom programe Doupě. Festivaly Pohoda a Metronome zas boli svedkami ich úcty k skladbám z albumov ako „Nemoderný chalan“, „Chlapec z ulice“ a „Zlomy poznania“.

Hviezdou klipu je nový člen rodiny

Jedným z najzaujímavejších momentov klipu je jeho hlavná postava – čerstvo narodené bábätko Petra Marka. Toto osobné zobrazenie pridáva hlbší a intímny nádych k celej skladbe.

Pokračovanie úspechu: Platinový album „Posledné veci“

„Len sa neuraz“ je súčasťou platinového albumu „POSLEDNÉ VECI“, ktorý získal niekoľko prestížnych cien, vrátane ocenenia Album roka. Aby sme oslavy ešte viac spestrili, bol nedávno predstavený exkluzívny LP box „MIRO ŽBIRKA – UNIVERSAL COLLECTION„. Tento box, v striktne limitovanej edícii, bol pokrstený po boku knihy Katky Žbirkovej v Lucerna Music Baru a je dostupný na objednávku pre fanúšikov.

Prečítajte si tiež
To Top