Aktuality

Na ZŠ Alexandra Dubčeka v Bratislave k výbuchu nedošlo, vyjadrila sa mestská časť Karlova Ves

Na ZŠ Alexandra Dubčeka v Bratislave k výbuchu nedošlo, vyjadrila sa mestská časť Karlova Ves

Po zverejnení medializovaných správ o údajnom výbuchu v Základnej škole Alexandra Dubčeka v bratislavskej Karlovej Vsi, prichádza oficiálne vyhlásenie, ktoré situáciu objasňuje. V škole na Majerníkovej 62 v skutočnosti nedošlo k žiadnemu výbuchu, čím sú vyvrátené obavy o bezpečnosť žiakov a personálu.

Podľa zástupcov školy a miestnych úradov incident, ktorý sa odohral v technickej miestnosti patriacej k školskej plavárni, neohrozil životy ani zdravie žiakov, pedagogických ani nepedagogických pracovníkov. Materiálne škody nevznikli a vyučovanie pokračuje podľa bežného rozvrhu.

K incidentu došlo dnes predpoludním, keď jeden z pracovníkov školy riedil chlór s inou, zatiaľ nešpecifikovanou látkou, čo viedlo k chemickej reakcii. Ako preventívne opatrenie bol pracovník prevezený do nemocnice, kde je pri vedomí a je schopný komunikovať.

Hasičský a záchranný zbor okamžite zasahoval na mieste incidentu a vykonal kontrolu školských priestorov s dôrazom na koncentráciu chlóru. Výsledky kontroly potvrdili, že hodnoty sú v bezpečných limitoch, čo umožnilo pokračovať vo vyučovacom procese bez ďalších obmedzení.

Príčiny a okolnosti chemickej reakcie, ku ktorej došlo, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Škola spolupracuje s príslušnými orgánmi na objasnení incidentu a zabezpečení, aby sa podobné situácie v budúcnosti nepredvídali.

V súčasnosti sa situácia v škole vrátila k normálu a všetky aktivity prebiehajú podľa plánu. Rodičia, žiaci a verejnosť budú o výsledkoch vyšetrovania a prijatých opatreniach informovaní.

Prečítajte si tiež
To Top