music ZONE

NO NAME vydáva nový album V pôvodnom znení

Slovenská hudobná skupina NO NAME, známa svojím unikátnym prístupom k hudbe a hlbokým textom, vydáva svoj dlho očakávaný deviaty radový album s názvom „V pôvodnom znení„. Tento nový album prichádza po osemročnej pauze od ich poslednej nahrávky „S Láskou“, a fanúšikovia sa môžu tešiť na silnú emocionálnu cestu.

AlbumV pôvodnom znení“ je výsledkom spoločnej práce všetkých členov kapely, pričom najväčší autorský prínos mal Roman Timko. Obsahuje 11 skladieb, v ktorých sa prelína množstvo prekrásnych spojení a duetov. Jedno z týchto spojení, duet s Rasťom Kopinom z kapely NOCADEŇ, dal dokonca albumu jeho názov a inšpiroval spoločné turné obidvoch skupín.

Album charakterizuje nový zvuk, za ktorým stojí zvukový producent Peter Jakab zo štúdia SINUS records. Úvodnú inštrumentálnu skladbu „Šumava“ inšpirovanú životom klávesáka Zoltána Šallaia, nasleduje singel „Elity“ s koproducentom Janom P. Muchowom.

Igor Timko, frontman kapely, rozpráva o procese tvorby albumu ako o dlhej a náročnej ceste, ktorá zahŕňala nielen tvorbu nových piesní, ale aj aktívny koncertný život, prípravu na filmové projekty a súkromné záležitosti. Kapela, ktorá na scéne pôsobí už 27 rokov, sa môže pochváliť nielen hudobnými úspechmi, ale aj silným ľudským a rodinným zázemím.

AlbumV pôvodnom znení“ prináša nielen hudobné, ale aj emocionálne spoje. Medzi nimi vyniká pieseň „Múza“, ktorú naspievala herečka Alena Ďuránová, alebo „Vianoce s Božidarou“ s legendárnou herečkou Božidarou Turzonovovej. Spojenie s NOCADEŇ v piesni „V pôvodnom znení“ podčiarkuje dlhoročné priateľstvo a hudobné súznenie Igora Timka a Rasťa Kopinu.

NO NAME a NOCADEŇ sa chystajú na spoločné turné „V Pôvodnom znení“ po Slovensku a Českej republike, ktoré odštartuje 21. marca 2024 v Košiciach. Turné prinesie nielen skladby z nového albumu, ale aj všetky hity kapely.

AlbumV pôvodnom znení“ od NO NAME je nielen návratom kapely na hudobnú scénu, ale aj oslavou hudby ako prostriedku na vyjadrenie hlbokých emócií a životných príbehov. Skupina NO NAME prostredníctvom tohto albumu potvrdzuje svoje miesto v srdciach fanúšikov a na hudobnom nebi, a sľubuje nezabudnuteľný zážitok na nadchádzajúcom turné.

Prečítajte si tiež
To Top