music ZONE

NO NAME predstavili nový videoklip, objavte abstraktnú cestu mysle v skladbe Studený štart

NO NAME predstavili nový videoklip, objavte abstraktnú cestu mysle na turné 2024

V slovenskom hudobnom priestore opäť rezonuje meno skupiny NO NAME, tentoraz so zásadným príspevkom k ich najnovšiemu albumu „V pôvodnom znení“. Videoklip k piesni „Studený štart“ predstavuje vizuálnu pochúťku, ktorej režisérom je talentovaný Juraj Lehotský. Unikátnosť klipu je podčiarknutá nielen jeho námetom, ale aj miestom natáčania – malebnými Vysokými Tatrami, čo dodáva celému dielu neopakovateľnú atmosféru.

Videoklip „Studený štart“ je oslavou abstrakcie a moderných technológií, skrze ktoré sa snaží zachytiť a vyjadriť zložitosti ľudskej mysle. Tento ambiciózny projekt sa podarilo realizovať vďaka súhre viacerých faktorov – predovšetkým však vďaka originálnemu prístupu režiséra a kreatívneho tímu, ktorý dokázal premeniť konceptuálnu ideu na vizuálne pôsobivé dielo.

Pieseň „Studený štart“ sa stane súčasťou rozsiahleho repertoáru skupiny NO NAME počas ich nadchádzajúceho jarného turné „NO NAME & NOCADEŇ V Pôvodnom znení tour 2024“. Toto turné odštartuje už 21. marca 2024 v Košiciach a neskôr zavíta aj do Bratislavy, Ostravy, Brna a Prahy. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť nielen na novinky z albumu, ale aj na osvedčené hity, ktoré kapelu preslávili.

Za hudbu aj text piesne „Studený štart“ je zodpovedný Roman Timko, ktorý sa podpísal pod väčšinu skladieb na aktuálnom albume. Romanove skladby sú známe svojou emotívnou hĺbkou a schopnosťou oslovit poslucháča na osobnej úrovni, čím prispievajú k unikátnemu charakteru celého albumu.

Líder kapely, Igor Timko, prezradil, že nápad na videoklip prišiel v záverečnej fáze príprav na turné a vďaka spolupráci s Jurajom Lehotským sa podarilo dosiahnuť výsledok, ktorý presahuje očakávania. Tento projekt nebol len o tvorbe hudby či videa, ale o hľadaní nových spôsobov, ako vyjadriť emócie a myšlienky prostredníctvom umenia.

Spolupráca s Jurajom Lehotským bola pre členov skupiny NO NAME mimoriadne inšpirujúca. Ocenili najmä jeho schopnosť rýchlo reagovať na výzvy, prichádzať s originálnymi riešeniami a transformovať kreatívne vízie do reálneho diela. Výsledkom je videoklip, ktorý nie je len vizuálnym doplnkom k piesni, ale samostatným umeleckým dielom, reflektujúcim komplexnosť a krásu ľudskej existencie.

Tak ako v prípade všetkých projektov skupiny NO NAME, aj pri „Studenom štarte“ je cítiť silná vášeň a odhodlanie prekračovať hranice tradičnej hudobnej tvorby. S novým videoklipom a nadchádzajúcim turné skupina opäť dokazuje, že hudba je neustálym dobrodružstvom plným objavov, emócií a nezabudnuteľných zážitkov.

NO NAME & NOCADEŇ – V Pôvodnom znení tour 2024

  • 21.3.2024 Košice – Športová hala Stará Jazdiareň -vypredané
  • 23.3.2024 Bratislava – Športová hala Pasienky
  • 05.4.2024 Ostrava – Hala Tatran
  • 11.4.2024 Brno – Sono Centrum – vypredané
  • 12.4.2024 Brno – Sono Centrum
  • 20.4.2024 Praha – O2 Universum

Kto sú NO NAME?

NO NAME je slovenská poprocková skupina, ktorá sa na hudobnej scéne objavila v polovici 90. rokov. Skupinu tvoria bratia Igor a Ivan Timkovci spolu s ďalšími členmi. Sú známi svojimi melodickými piesňami a textami, ktoré často reflektujú osobné príbehy a spoločenské témy.

Aké sú najznámejšie hity skupiny NO NAME?

Medzi najpopulárnejšie hity skupiny patrí „Žily“, „Lekná“, „Prvá“, „Ty a Tvoja sestra“, a „Ďakujem, že si“. Tieto piesne si získali srdcia poslucháčov nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike.

Čo inšpirovalo videoklip k piesni „Studený štart“?

Videoklip k piesni „Studený štart“ bol inšpirovaný abstraktnými obrazmi a modernými technológiami, s cieľom vyjadriť stav ľudskej mysle. Režisérom klipu je Juraj Lehotský a bol nakrúcaný vo Vysokých Tatrách, čo pridáva na jeho unikátnosti a vizuálnej stránke.

Aké turné plánuje skupina NO NAME?

Skupina NO NAME plánuje jarné turné „NO NAME & NOCADEŇ V Pôvodnom znení tour 2024“, ktoré odštartuje 21. marca 2024 v Košiciach. Po Slovensku turné pokračuje aj do Českej republiky, kde navštívi mestá ako Ostrava, Brno a Praha.

Ako dlho už skupina NO NAME pôsobí na hudobnej scéne?

Skupina NO NAME pôsobí na hudobnej scéne od polovice 90. rokov, čo znamená, že ich kariéra trvá už viac ako dve dekády. Za tento čas si vybudovali stabilnú fanúšikovskú základňu a stali sa jednou z najuznávanejších hudobných skupín na Slovensku.

Prečítajte si tiež
To Top