Kultúra

Októbrové novinky. Zoznam filmov a seriálov, ktoré si môžete vychutnať na Netflixe už v októbri

Pripravte sa na zaujímavý október plný filmových prekvapení! V tomto článku vám predstavíme všetky novinky v oblasti filmov a seriálov, ktoré Netflix uvádza už tento mesiac. Ponorte sa s nami do sveta zábavy a zistite, čo všetko vás čaká na obľúbenej streamovacej platforme.

Október je tradične mesiacom, keď sa po teplých letných dňoch radi usadíme doma s hrnčekom horúceho čaju a pustíme si niečo dobre v televízii. A Netflix to rozhodne vie. Práve preto nám tento mesiac ponúka sériu noviniek, ktoré nás zaručene prilepia k obrazovke.

Novinky od 1. októbra

Before I Go To Sleep (2014) – Thriller s Nicole Kidman, Markom Strongom a Colinom Firthom.

Biker Boyz (2003) – Pretekárska dráma s Laurence Fishburneom.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) – Nadprirodzený horor s Verou Farmiga a Patrickom Wilsonom v hlavných úlohách ako paranormálni vyšetrovatelia Ed a Lorraine Warrenovi, ktorí sa snažia zachrániť dušu posadnutého chlapca.

Crawlspace (2022) – Henry Thomas hrá rodinne založeného muža, ktorý je uväznený v priestore pod podlahou vzdialenej chaty v Oregone, kde nemilosrdní vrahovia hľadajú skryté bohatstvo.

The Dads (2023) – Krátky dokument o šiestich otcoch, ktorí idú na rybačku na ktorej rozprávajú o živote a láske, ktorú prechovávajú k svojim LGBTQ deťom.

Space Jam: A New Legacy (2021) – Pokračovanie kultového filmu, kde sa svet basketbalu stretáva s postavami Looney Tunes. Tentokrát sa do centra diania dostáva NBA hviezda LeBron James, ktorý je nútený získať späť svojho uneseného syna z digitálneho vesmíru. Aby to dosiahol, musí vytvoriť basketbalový tím so známymi postavami ako Bugs Bunny, Daffy Duck a ďalšími.

Novinky od 4. októbra

Keys to the Heart (2023) – Filipínska komédia

Race to the Summit (2023) – Športový dokument, ktorý zobrazuje alpských horolezcov Ueliho Stecka a Daniho Arnolda, ako spolu súperia o rýchlostné rekordy vo švajčiarskych Alpách.

Novinky od 5. októbra

Everything Now (2023)  – Dospievajúca dramatická komédia zameraná na Miu, ktorá po prepustení z nemocnice s anorexiou sa znovu pridáva k svojej triede.

Lupin (Part 3)  – Francúzska krimi dráma s Omarom Sy v hlavnej úlohe ako Assane Diop – zlodej, ktorý sa snaží pomstiť svojho otca.

Maxine (Limited Series) – Britská krimi dráma s Jemma Carlton.

Novinky od 6. októbra

Ballerina (2023) N – Kórejský akčný thriller, v ktorom sa bodyguard vydáva na cestu za pomstou, pretože nedokázal ochrániť život svojej najlepšej priateľky.

Reptile (2023) N – Krimi dráma s Beniciom Del Torom v úlohe Toma Nicholsa, ostrieľaného detektíva z New Englandu, ktorý rieši prípad, ktorý ho núti prehodnotiť svoj doterajší život.

Novinky od 10. októbra

Last One Standing (Season 1) N – Japonská variety show.

Murder in the Badlands (2022) – Dokumentárne krimi, ktoré vyšetruje vraždu štyroch žien v priebehu štyroch desaťročí v Severnom Írsku.

Novinky od 12. októbra

The Fall of the House of Usher (Limited Series)  – Najnovšia hororová séria Mikea Flanagana založená na dielach Edgara Allana Poea.

Good Night World (Season 1)  – Japonský animovaný seriál o dysfunkčnej rodine, ktorá si neuvedomuje, že sú hráčmi online videohry.

Novinky od 13. októbra

The Conference (2023) N – Švédsky horor

Fair Play (2023) N – Dramatický thriler s Phoebe Dynevor a Aldenom Ehrenreichom.

Novinky od 15. októbra

Gold (2016) – Kriminálna dráma s Matthew McConaugheyem v hlavnej úlohe ako Kenny Wells, zúfalý hľadač pokladov, ktorý hľadá bohatstvo v nepreskúmanej džungli Indonézie.

Spider-Man: No Way Home (2021) –Tom Holland sa vracia ako Peter Parker alias Spider-Man. Potom, čo sa celý svet dozvie o Petrovom tajomstve, požiada o pomoc Dr. Strangea, aby všetkým vymazal spomienku na jeho identitu, no potom, čo sa kúzlo katastrofálne pokazí, prichádzajú zloduchovia Spider-Mana z viacerých svetov, aby spôsobili chaos.

Novinky od 17. októbra

The Devil on Trial (2023)  – Krimi dokument zameraný na prvý a jediný prípad, keď sa v americkom súde za vraždu použila obhajoba „posadnutia diablom“.

Novinky od 18. októbra

Dark Water (Season 1) N – Dráma s Monou Singh v hlavnej úlohe.

Spencer (2021) – Životopisná dráma o zosnulej Diane Spencer s Kristen Stewart v hlavnej úlohe.

Novinky od 19. októbra

Bodies (Limited Series)  – Tajomstvo vraždy v Whitechapel skúmajú štyria detektívi, avšak každý detektív pochádza z iného obdobia, od 1890-tych rokov až po post-apokalyptický rok 2050.

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix (Season 1)  – Animovaný seriál, ktorý je výsledkom spolupráce medzi Netflixom a Ubisoftom.

Neon (Season 1)  – Muzikálna komédia o troch tínedžeroch z Floridy, ktorí chcú uspieť vo svete reggaetonu v Miami.

Novinky od 20. októbra

Creature (Season 1) N – Turecká adaptácia románu Frankenstein od Mary Shelleyovej.

Doona (Season 1)  – K-dramatická adaptácia webtoonu ,,Dievča z dolného poschodia“ s hlavnými postavami Bae Suzy a Yang Se Jong.

Elite (Season 7)  – Najpopulárnejšia španielska tínedžerská séria Netflixu sa vracia so siedmou sériou.

Kandasamys: The Baby (2023)  – Juhoafrická komédia.

Old Dads (2023)  – Nová komédia, ktorú režíroval a napísal Bill Burr, ktorý v nej tiež hrá jednu z troch hlavných postáv – najlepších priateľov v strednom veku, ktorí predajú svoju firmu mladíkovi, ale čoraz častejšie zisťujú, že sa nevedia vyrovnať s neustále sa meniacim svetom kultúry.

Wolf (2021) – Thriller s Georgeom MacKayom a Lily-Rose Depp v hlavných úlohách.

Novinky od 23. októbra

Apocalypse Clown (2023) – Komédia zameraná na skupinu klaunov v Írsku, ktorí sa snažia dosiahnuť svoje sny uprostred apokalypsy.

Could Hitler Have Been Stopped? (2022) – Historici debatujú o predstave, či by bolo možné zastaviť Hitlera ešte predtým, ako priviedol svet do vojny.

I Am Legend (2007) – Post-apokalyptický horor s hlavným hrdinom Willom Smithom ako posledným žijúcim človekom v New Yorku, ktorý zúfalo hľadá liek na monštrá, ktoré sa skrývajú v tieni.

The Suicide Squad (2023) – Pokračovanie od Jamesa Gunna, kde Amanda Waller využíva najviac vychýlených a super-silných zločincov z Belle Reve, aby zvrhla vodcu ostrovného štátu Corto Maltese a super-zločinca The Thinker.

Novinky od 24. októbra

Justice League (2 Seasons) – Animované dobrodružstvá Ligy spravodlivých, bojujúcich proti silám zla, aby chránili Zem.

Novinky od 25. októbra

Life on Our Planet (Season 1) N – Dokument o prírode, ktorý zachytáva cestu života na Zemi pred miliardami rokov až po súčasnosť, rozprávaný Morganom Freemanom.

Novinky od 26. októbra

PLUTO (Season 1) N – Japonský animovaný seriál zameraný na inšpektora Gesichta, ktorý sa ocitá v nebezpečenstve počas vyšetrovania zničenia siedmich najpokročilejších robotov na svete.

Novinky od 27. októbra

Pain Hustlers (2023) N – Kriminálna dráma s Emily Blunt v hlavnej úlohe matky, ktorá pomáha bankrotujúcej lekárni postaviť sa opäť na nohy, len aby zistila, že je uprostred kriminálneho sprisahania.

Sister Death (2023) N – Španielsky horor k virálnemu filmu Veronica

TORE (Season 1) N – Švédska komédia

Október prichádza s množstvom pútavých noviniek na Netflixe. Nezmeškajte príležitosť a vychutnajte si ich naplno!

Prečítajte si tiež
To Top