music ZONE

Para má nový album Pre všetko okolo nás

Para má nový album Pre všetko okolo nás

Po šiestich rokoch očakávania fanúšikovia slovenskej hudobnej scény majú dôvod na radosť. Skupina Para oznámila vydanie svojho nového štúdiového albumu s názvom „Pre všetko okolo nás„. Album, ktorý pozostáva z desiatich skladieb vrátane hitov „To okolo nás“, „Na ceste“ a aktuálneho singlu „Čas“, je výsledkom kreatívnej spolupráce s Matejom Starkovom a Janou Kirschner.

Matej Starkov, ktorý sa k skupine vrátil ako staronový člen, a Jana Kirschner, známa svojou jedinečnou hudobnou tvorbou, prispeli k finálnej podobe albumu nielen svojím talentom, ale aj osobitým pohľadom na hudbu. Jana Kirschner, spolu s Matúšom Vallom, sa ujala aj spoluprodukcie albumu, čím dodala projektu nový rozmer.

Nový albumPre všetko okolo nás“ vznikal v rôznych prostrediach – od idylických chalúp, cez nahrávacie štúdiá, až po nočné session v obývačke Matúša Valla. Tento rôznorodý proces odráža aj dynamiku a rozmanitosť samotných skladieb na albume. Jana Kirschner, ako dlhoročná priateľka skupiny, hrala kľúčovú úlohu v tvorivom procese, prinášajúc čerstvé nápady a inšpiráciu.

Jedináčikom tohto albumu je skladba „Čas“, ktorá vznikla spontánne a ukazuje na jedinečný tvorivý vzťah medzi Janou Kirschner a skupinou Para. Videoklip k piesni „Čas“ zverila skupina do rúk režiséra Braňa Špačka, ktorý sa rozhodol zachytiť autentickosť a jednoduchosť, čím ešte viac priblížil skladbu poslucháčom.

Album bude oficiálne predstavený na dvoch špeciálnych koncertoch, ktoré sa uskutočnia v bratislavskom Stars auditoriu 4. a 5. apríla 2024. S jedným už vypredaným koncertom a limitovaným počtom lístkov na druhý, je zrejmé, že o nový album Pary je obrovský záujem.

Pre všetko okolo nás“ nie je len zbierkou nových skladieb, ale aj oslavou hudobnej spolupráce, kreativity a priateľstva. S prísľubom energických melódií, emotívnych textov a osobitého hudobného zážitku, Para opäť dokazuje, že je stálicou na slovenskej hudobnej scéne, ktorá dokáže prekvapiť a inšpirovať.

Kedy bola skupina Para založená?

Skupina Para bola založená v roku 1995 v Bratislave. Odvtedy sa stala jednou z popredných slovenských hudobných skupín, známa svojimi energickými koncertmi a kvalitnou hudbou.

Aký hudobný štýl reprezentuje Para?

Para sa vyznačuje kombináciou viacerých hudobných štýlov, vrátane rocku, popu a alternatívnej hudby. Ich skladby často obsahujú emotívne texty sprevádzané melodickou hudbou.

Ktoré sú najznámejšie hity skupiny Para?

Medzi najznámejšie hity skupiny Para patria skladby ako „Keď ťa stretnem“, „Otec“, „Prví Poslední“ a mnohé ďalšie.

Kde môžem nájsť viac informácií o skupine Para?

Pre viac informácií o skupine Para, ich hudbe, nadchádzajúcich koncertoch a novinkách navštívte ich oficiálnu webovú stránku www.para.sk alebo ich sociálne médiá (Facebook, Instagram).

Prečítajte si tiež
To Top