music ZONE

Polemic má nový album 11SKA s legendárnymi hitmi a singlom Viem

Polemic má nový album 11SKA s legendárnymi hitmi a singlom Viem

Skupina Polemic prináša fanúšikom novú hudobnú lahôdku – album s názvom 11SKA. Tento unikátny projekt je retrospektívou ich hudobnej tvorby, ktorá pokrýva niekoľkoročné obdobie sústredené na vydávanie singlov. Album obsahuje celkovo jedenásť skladieb, vrátane čerstvého singlu „Viem“, na ktorom skupina spolupracovala s raperom Kalim. Tento album je výnimočný nielen svojím obsahom, ale aj názvom, ktorý je slovnou hračkou odkazujúcou na hudobný žáner SKA, s ktorým je Polemic úzko spojená.

Jednotlivé skladby na albume 11SKA ponúkajú poslucháčom pestrú paletu hudobných zážitkov, od známych hitov ako „Tancuj“ či „Staré časy“, až po novinku „Viem“. Táto skladba predstavuje zaujímavý experiment, kde sa Polemic odvážne púšťa do dancehallového grooveu s rapovým vkladom od Kaliho, čo dodáva piesni nezameniteľný charakter.

Album nie je výnimočný len hudobne, ale aj vizuálne. K vizuálnej stránke prispel Dávid Mencl, ktorý režíroval a napísal scenár k videoklipu k singlu „Viem“. Videoklip bol natočený v Bratislave s bohatým obsadením, vrátane známych tvárí blízkych skupine, ako sú Mako Hindy a Jozef „Jojo“ Pešta.

Okrem hudobného a vizuálneho umenia sa Polemic vydáva aj na nové teritóriá v oblasti dizajnu. Obal albumu 11SKA, ktorý navrhol Moe z AMO, predstavuje nielen esteticky príťažlivý dizajn, ale aj kreatívnu interaktivitu s fanúšikmi. Rozstrihnutím rukáva obalu môžu fanúšikovia vytvoriť vlastné unikátne kúsky merchu, čím album prekračuje hranice tradičnej hudobnej produkcie.

Vydanie albumu bude oficiálne oslávené krstom 13. apríla 2024 v bratislavskom klube Majestic Music Club, kde sa okrem skladieb z nového albumu dočkáme aj menej tradičného repertoáru skupiny. Polemic tak opäť potvrdzuje svoje miesto na slovenskej hudobnej scéne, prinášajúc svojim fanúšikom nielen hudobné, ale aj vizuálne a kreatívne zážitky.

Čo je Polemic?

Polemic je slovenská ska-punková hudobná skupina, ktorá vznikla v roku 1989. Je známa svojou energickou hudbou, ktorá kombinuje ska s punkom, reggae a ďalšími hudobnými žánrami.

Koľko albumov vydala skupina Polemic?

Do roku 2024 skupina Polemic vydala jedenásť albumov, pričom ich najnovší album nesie názov „11SKA“.

Čo je špeciálne na albume 11SKA?

Album 11SKA je retrospektívny album, ktorý mapuje tvorbu skupiny Polemic počas niekoľkých rokov. Obsahuje známe hity, ako aj novinku „Viem“, ktorá vznikla v spolupráci s raperom Kalim. Album má symbolický názov odkazujúci na hudobný žáner ska a obsahuje rovnaký počet piesní.

Kde a kedy sa uskutoční krst nového albumu?

Krst albumu 11SKA sa uskutoční 13. apríla 2024 v Majestic Music Club v Bratislave.

Aké sú unikátne prvky obalu albumu 11SKA?

Obal albumu 11SKA, ktorý vytvoril Moe z rapovej skupiny AMO, ponúka kreatívnu vychytávku: ak rukáv obalu rozstrihnete, vznikne šablóna, ktorú môžete použiť na vytvorenie vlastných unikátnych kúskov merchu, napríklad posprejovaním trička.

Ako dlho existuje skupina Polemic a aké má hudobné vplyvy?

Skupina Polemic existuje od roku 1989 a jej hudba je silne ovplyvnená ska, punkom, reggae a ďalšími žánrami. Kapela je známa svojou energiou a schopnosťou priniesť originálny zvuk na slovenskú hudobnú scénu.

Prečítajte si tiež
To Top