music ZONE

Slash, Brian Johnson a Steven Tyler nahrali spoločný album Orgy of the Damned

Slash, Brian Johnson a Steven Tyler nahrali spoločný album Orgy of the Damned

Slash ohlásil nový bluesový album s názvom Orgy of the Damned, ktorý vyjde 17. mája 2024 pod značkou Gibson Records. Na albume sa predstaví ako gitarista legenda Guns N’ Roses spolu s plejádou hudobných ikon a hosťujúcich vokalistov. Prvý singel „Killing Floor“ ponúka vokály Briana Johnsona z AC/DC a na harmonike sa predstaví Steven Tyler z Aerosmith.

Tento album predstavuje vzrušujúce spojenie bluesových štandardov rôznych ér s modernou interpretáciou. Okrem „Crossroad Blues“ od Roberta Johnsona, „Born Under a Bad Sign“ od Alberta Kinga, či „Hoochie Coochie Man“ od Willieho Dixona, na albume nájdeme aj ďalšie hviezdy ako Gary Clark Jr., Billy Gibbons, Chris Stapleton, Dorothy, Iggy Pop, Paul Rodgers, Demi Lovato, Chris Robinson, Tash Neal a Beth Hart.

Slash Orgy of the Damned

Slash sa pre tento projekt opäť spojil s dvoma členmi svojej bývalej kapely Blues Ball – basgitaristom Johnny Griparicom a klávesákom Teddy Andreadisom. Spolu s bubeníkom Michaelom Jeromem a spevákom-gitaristom Tash Nealom, skupina strávila niekoľko týždňov jamovaním, než s producentom Mike Clinkom začali nahrávať inštrumentálne stopy na jar 2023 v štúdiách East West Studios a Snakepit Studio v Los Angeles.

Okrem albumu Slash oznámil aj bluesové turné, ktoré sa začne v júli a na ktorom sa predstaví spolu s takými menami ako Keb Mo, Beth Hart, Kingfish, Robert Randolph, ZZ Ward, Samantha Fish a Warren Haynes. Časť výnosov z turné pôjde na viaceré charitatívne organizácie, ktoré sú dôležité pre Slasha a účinkujúcich umelcov.

Slashov nový projekt Orgy of the Damned predstavuje jedinečnú príležitosť počuť legendárne bluesové skladby v novom svetle, s účinkovaním mnohých významných mien hudobného sveta.

Zoznam skladieb na albume Orgy of the Damned

 1. The Pusher (feat. Chris Robinson)
 2. Crossroads (feat. Gary Clark Jr.)
 3. Hoochie Coochie Man (feat. Billy Gibbons)
 4. Oh Well (feat. Chris Stapleton)
 5. Key To The Highway (feat. Dorothy)
 6. Awful Dream (feat. Iggy Pop)
 7. Born Under A Bad Sign (feat. Paul Rodgers)
 8. Papa Was A Rolling Stone (feat. Demi Lovato)
 9. Killing Floor (feat. Brian Johnson)
 10. Living For The City (feat. Tash Neal)
 11. Stormy Day (feat. Beth Hart)
 12. Metal Chestnut
Prečítajte si tiež
To Top