Aktuality

Svetelná výstava Svetlá rozprávajú v Petržalke sa teší veľkej obľube

Slovensko privítalo novú vizuálnu atrakciu, unikátnu svetelnú výstavu s názvom „Svetlá rozprávajú“, ktorá osvetľuje Bratislavu viac ako 400.000 LED svetielkami. Výstava, ktorá sa otvorila 16. novembra na dostihovej dráhe v Petržalke, prináša návštevníkom nezabudnuteľný zážitok plný svetla a farby.

Exkluzívna svetelná imitácia Bratislavského hradu

Hlavnou atrakciou výstavy je exkluzívna svetelná imitácia Bratislavského hradu, zložená z 13.680 LED svetiel. Tento exponát je ukážkou inovatívneho umenia a techniky, symbolizuje históriu a kultúru Bratislavy a stáva sa jasným vrcholom výstavy.

Svetelné inštalácie a aktivity

Výstava ponúka viac ako 45 rôznych svetelných inštalácií, vrátane svetelného tunela a interaktívnych svetelných fotorámov. Každá inštalácia má svoj jedinečný príbeh a dizajn, čo návštevníkom umožňuje zažiť jedinečné svetelné dobrodružstvo. Okrem toho je súčasťou parku aj 8-metrový vianočný stromček, ktorý dodáva celému priestoru pravú vianočnú atmosféru.

Ekologický prístup a inovácie

Spoločnosť Decoled, organizátor výstavy, kládla dôraz na ekologický prístup. Vďaka použitiu energeticky úsporných LED diód je výstava príkladom ekologickej iniciatívy. Spotreba energie je minimalizovaná a celkový energetický dopad je porovnateľný s bežnou domácnosťou, čo demonštruje možnosti ekologického osvetlenia.

Tradičná akcia a rodinný projekt

Základom vzniku výstavy bolo tradičné podujatie Vánoční dvůr Dobrovíz, ktoré organizovala Eva Poláčková, majiteľka spoločnosti Decoled. Po úspechu v Prahe, kde výstavu navštívilo 100 000 návštevníkov, sa Decoled rozhodla rozšíriť svoje pôsobenie aj na Slovensko. Výstava je navrhnutá s dôrazom na kultivovanosť, vkus a s odkazom na tradície a dominanciu miesta.

Multifunkčný priestor na dostihovej dráhe

Dostihová dráha v Petržalke, kde je výstava situovaná, sa stáva multifunkčným eventovým priestorom, ktorý otvára svoje brány nielen pre koníčkárov, ale aj pre kultúrno-spoločenské podujatia rôzneho charakteru. Riaditeľ dostihovej dráhy Ing. Ladislav Molnár vyjadril nadšenie z unikátnosti a kultúrnej hodnoty tohto projektu.

Informácie pre návštevníkov

Svetelný park „Svetlá rozprávajú“ je otvorený pre verejnosť do 31. januára 2024, každý deň od 16.00 do 21.00 hod. Vstupenky sú dostupné online aj na mieste. Tento magický svetelný zážitok ponúka návštevníkom nielen pohľad na nádherné svetelné inštalácie, ale aj príležitosť zažiť svetlo a radosť v zimnom období.

Kde sa koná výstava „Svetlá rozprávajú“?

Výstava sa koná na dostihovej dráhe v Petržalke, Bratislava.

Kedy bola výstava otvorená a dokedy potrvá?

Výstava bola otvorená 16. novembra a potrvá do 31. januára 2024.

Aké sú otváracie hodiny výstavy?

Výstava je otvorená každý deň od 16:00 do 21:00 hod.

Čo je hlavnou atrakciou výstavy?

Hlavnou atrakciou je exkluzívna svetelná imitácia Bratislavského hradu, vytvorená z 13.680 LED svietidiel.

Aké ďalšie inštalácie môžu návštevníci vidieť?

Návštevníci môžu vidieť viac ako 45 svetelných inštalácií, svetelný tunel, interaktívne svetelné fotorámy, 8-metrový vianočný stromček a mnoho ďalších atrakcií.

Aké sú ekologické aspekty výstavy?

Výstava používa energeticky úsporné LED diódy a je navrhnutá s dôrazom na ekologické hľadisko, vrátane recyklovania a minimálnej spotreby energie.

Ako je možné zakúpiť vstupenky?

Vstupenky je možné zakúpiť online alebo priamo na mieste výstavy.

Kto je organizátorom výstavy?

Organizátorom výstavy je spoločnosť Decoled, ktorá má dlhoročné skúsenosti s podobnými svetelnými výstavami.

Aký je cieľ a posolstvo výstavy?

Cieľom výstavy „Svetlá rozprávajú“ je priniesť svetlo a radosť do zimných dní a myšlienok návštevníkov, s dôrazom na estetiku, kultúru a ekológiu.

Je výstava vhodná pre všetky vekové kategórie?

Áno, výstava je vhodná pre všetky vekové kategórie a ponúka zábavu a vzdelanie pre celú rodinu.

Prečítajte si tiež
To Top