music ZONE

The Offspring odohrajú na Slovensku koncert v rámci festivalu Starmus

The Offspring odohrajú na Slovensku koncert v rámci festivalu Starmus

Slovensko sa tento rok stane dejiskom výnimočnej udalosti, keď v rámci prestížneho festivalu Starmus zaznejú tóny svetoznámej kapely The Offspring. Festival Starmus, považovaný za najväčší svetový festival vedy, hudby a ďalších umení, prichádza s poslaním spájať vedu a umenie v jedinečnú symbiózu, ktorá má za cieľ popularizovať vedecký pokrok a inšpirovať nové generácie.

Zakladateľmi tohto unikátneho podujatia sú astrofyzik Garik Israelian a gitarista skupiny Queen, Brian May, ktorý okrem hudobnej kariéry vyniká aj v oblasti astrofyziky. Spoločne dali dohromady festival, ktorý otvára priestor pre diskusie o najväčších otázkach našej doby a snaží sa inšpirovať ľudí všetkých vekových kategórií k záujmu o vedecký pokrok a umenie.

Siedmy ročník festivalu Starmus nesie podtitul „Starmus Earth, budúcnosť našej planéty“ a je venovaný pocte našej Zemi ako najúžasnejšej planéte vo vesmíre. Organizátori sa rozhodli poukázať na krásu a zraniteľnosť našej planéty a zdôrazniť význam jej ochrany pre budúce generácie.

Vrcholom festivalu bude Sonic Universe Concert, jedinečný koncert, na ktorom vystúpia svetovo uznávaní umelci vrátane punk-rockovej kapely The Offspring. Ich prítomnosť na Slovensku je sľubom nezabudnuteľného hudobného zážitku, ktorý spája fanúšikov hudby a vedy. Spoločne s ďalšími hviezdami, ako je Tony Hadley a mnohými ďalšími, ktorých mená budú oznámené v blízkej budúcnosti, prinesie The Offspring na Slovensko energiu a nadšenie, ktoré sú pre ich vystúpenia typické.

Festival Starmus a vystúpenie kapely The Offspring na Slovensku predstavujú jedinečnú príležitosť pre všetkých, ktorí sa chcú nechať inšpirovať krásou vedy, umenia a hudby. Je to výzva, aby sme sa zamysleli nad budúcnosťou našej planéty a zároveň si užili hudbu, ktorá dokáže zjednotiť ľudí bez ohľadu na ich vek či záujmy.

Kedy bola kapela The Offspring založená?

The Offspring bola založená v roku 1984 v Garden Grove, Kalifornia.

Kto sú členovia kapely The Offspring?

Zostava kapely sa môže časom meniť, ale základnými členmi boli Dexter Holland (spev a gitara), Noodles (gitara), Greg K. (basgitara) a Ron Welty (bicie), ktorého neskôr nahradil Pete Parada.

Aký hudobný štýl hrajú The Offspring?

The Offspring sú známi hlavne ako punk rocková kapela, ale ich hudba zahŕňa aj prvky skate punku, pop punku a alternatívneho rocku.

Aké sú najznámejšie hity The Offspring?

Medzi najznámejšie hity patria „Pretty Fly (for a White Guy)“, „Self Esteem“, „The Kids Aren’t Alright“, a „You’re Gonna Go Far, Kid“.

Ktorý album The Offspring je považovaný za ich prelomové dielo?

Album „Smash“ z roku 1994 je považovaný za prelomové dielo kapely, ktoré sa stalo jedným z najpredávanejších nezávislých albumov všetkých čias.

Získala kapela The Offspring nejaké ocenenia?

The Offspring získali viacero hudobných ocenení a nominácií, vrátane ocenení MTV Europe Music Awards a nominácií na Grammy.

Sú The Offspring stále aktívni?

Áno, The Offspring sú stále aktívni a pokračujú v nahrávaní novej hudby a koncertovaní po celom svete.

Ako kapela The Offspring ovplyvnila hudobný svet?

The Offspring sú považovaní za jednu z kľúčových skupín, ktoré pomohli popularizovať punk rock a pop punk v 90. rokoch 20. storočia. Ich hudba ovplyvnila mnoho ďalších kapiel a pokračuje v inšpirovaní novej generácie hudobníkov.

Prečítajte si tiež
To Top