music ZONE

Skupina Voising má novú skladbu, inšpiráciu získali od Michaela Jacksona

Skupina Voising má novú skladbu, inšpiráciu získali od Michaela Jacksona

V srdci slovenskej hudobnej scény sa objavuje zaujímavý fenomén, ktorý rozvíja jedinečnú formu umenia známu ako a cappella. Vokálna skupina Voising, známa svojím inovatívnym prístupom k hudbe, predstavuje svoj najnovší singel „Ako sa máš“, ktorý symbolizuje významný míľnik v ich hudobnej kariére. Tento singel, pochádzajúci z ich debutového albumu „Všetko má svoj čas“, nie lenže oživuje slovenskú a cappella scénu, ale zároveň sa zapisuje do histórie ako prvý slovenský a cappella album obsahujúci autorské piesne.

Inšpiráciou pre tento singel bol nikto iný ako Michael Jackson, čo dodáva skladbe jedinečný rozmer a spája generácie hudobných fanúšikov. Viktor Nižník, skladateľ piesne a frontman skupiny, sa delí o svoj zážitok, ako počas prechádzky prírodou zaznamenal na diktafón basovú linku, ktorá sa stala základom pre „Ako sa máš“. Tento moment inšpirácie, spolu s talentom basáka Radka Tomeša, prispeje k vytvoreniu piesne, ktorá má potenciál stať sa nesmrteľným hitom.

Text piesne, ktorý napísala Veronika Oláh Šebeňová, rozpráva príbeh dvoch ľudí žijúcich pod jednou strechou, ktorí zisťujú, že sa vlastne vôbec nepoznajú. Táto téma, hoci môže byť vnímaná ako smutná, prináša aj posolstvo o nádeji a nových začiatkoch. Pieseň skúma dynamiku vzťahov a nutnosť nájsť spoločnú cestu alebo sa rozhodnúť pre nový smer.

Skupina Voising, zložená z Viktora Nižníka (tenor), Veroniky Oláh Šebeňovej (alt), Mileny Čief Majerovej (mezzosoprán), Tomáša Benjamína Nižníka (beatbox/perkusie), Rada Tomeša (bas) a Kataríny Fojtíkovej (soprán), predstavuje skutočnú hudobnú rodinu. Ich súdržnosť a vzájomná podpora sú kľúčovými prvkami, ktoré prispievajú k jedinečnosti a autenticite ich hudby.

K singlu „Ako sa máš“ bola tiež vytvorená zaujímavá vizuálna komponenta vo forme lyric klipu, ktorý ponúka fanúšikom možnosť vidieť členov kapely na javisku a bližšie sa pripojiť k ich hudobnému príbehu. Tento klip, nakrútený počas koncertu v Nitre, slúži ako pripomienka začiatkov ich autorskej tvorby a sľubuje, že ich nadchádzajúce projekty budú plné pozitívnej energie a inšpirácie.

Voising neustále pracuje na nových skladbách, pričom čerpá inšpiráciu zo svojho okolia a životných situácií ľudí, s ktorými sa stretávajú. Ich tvorba odzrkadľuje širokú škálu emócií a životných skúseností, čo ich robí relevantnými pre široké spektrum poslucháčov.

Okrem práce na nových piesňach sa skupina pripravuje aj na jarné turné, kde predstaví svoj nový album „Všetko má svoj čas“ a zároveň ho pokrstí priamo na koncertoch. Toto turné predstavuje výnimočnú príležitosť pre fanúšikov, aby zažili magickú atmosféru a cappella hudby naživo a stali sa súčasťou ich hudobnej cesty.

Vokálna skupina Voising tak otvára novú kapitolu v slovenskej hudobnej scéne, kde talent, vášeň a inovácia tvoria základy pre jedinečný hudobný zážitok. Ich príbeh a hudba sú dôkazom, že aj v dnešnej dobe digitálnej hudby a syntetických zvukov je miesto pre pravú, nefalšovanú a cappella hudbu, ktorá oslovuje srdcia poslucháčov po celom Slovensku.

Prečítajte si tiež
To Top