Technológie

Aké je využitie 9V batérií?

Aké je využitie 9V batérií?

Poznáme rôzne druhy spotrebných batérií od klasických tužkových AA, AAA batérií až po malé gombíkové batérie. Dnes sa bližšie pozrieme na menej využívané 9V batérie, ktoré však tiež majú svoje využitie. Do akých zariadení ich môžete použiť?

Aké druhy 9V batérií poznáme?

Pri jednorazových ide o klasické alkalické 9V batérie. Tie využívame skôr v energeticky menej náročných zariadeniach. Ide o modernú techniku vyznačujúcu sa malým ale dlhodobým odberom prúdu. Konkrétne sem patria kalkulačky, meteostanice, hodinky a iné.

9v batérie vyrábajú všetky overené značky výrobcov batérií, ako napríklad Duracell, Panasonic, Energizer, Varta a ďalšie.

Pozor, ich funkčné využitie nie je obmedzené ani dlhšou skladovateľnosťou – niekedy až po dobu 5 rokov. Rovnako sú plne funkčné za extrémnych pracovných teplôt, môžete ich napríklad využívať aj pri väčších mrazoch aj v prípade vysokých horúčav, čo sa dnes stáva čoraz častejšie.

Oproti tomu sú nabíjacie 9v batérie skvelou náhradou za alkalické. Obzvlášť nabíjacie 9v batérie majú skvelú životnosť a zvládnu mnoho nabíjacich cyklov. Ich využitie sa pritom vzťahuje takmer na každý typ moderného zariadenia v domácnosti. Sú to ovládače, hodinky, audio zariadenia, počítačové príslušenstvo, hračky a pod.

9v batérie podľa úrovne kvality

Na najvyšších priečkach rozlišujeme až inteligentné, resp. profesionálne typy 9v batérií. Predovšetkým spĺňajú nároky modernej domácnosti. Tieto batérie sa vyznačujú neobmedzenou funkčnosťou v extrémnych pracovných podmienkach a spoľahlivým chodom aj v energeticky náročných zariadeniach. Sú okamžite pripravené na použitie v audio zariadeniach, nabíjačkách a v rôznych technologických prístrojoch. Prečítajte si viac aj o technológiach budúcnosti. Mnohé sa vyznačujú rozdielnou dobou skladovania bez dopadu na spoľahlivosť batérie. Túto informáciu si treba zakaždým pozrieť podľa typu a výrobcu 9v batérie.

Zdroj obrázku: Pavelis / stock.adobe.com

Prečítajte si tiež
To Top