music ZONE

Xindl X predstavuje nový vianočný singel

S blížiacim sa adventným obdobím prichádza aj čas na vianočné piesne, a populárny český spevák Xindl X pridáva do tohto repertoáru svoj nový singel „Alespoň jeden den“. Ondřej Ládek, známy svojou jedinečnou hudobnou tvorbou, prináša tentokrát dielo, ktoré sa odlišuje od jeho predchádzajúcich prác.

Známy pre svoje sarkastické a ironické texty, Xindl X v tomto prípade ponúka pieseň s rodinnou atmosférou a úprimným textom, ktorý sa však nevzdáva typického „xindlovského“ humoru. Spevák spomína, ako sa jeho postoj k Vianociam zmenil po narodení detí, čo ho inšpirovalo k vytvoreniu piesne s pozitívnejším pohľadom na sviatky.

„Alespoň jeden den“ vznikla v spolupráci s producentom Radkom Tomáškom, s ktorým sa spevák pozná už od štrnástich rokov. Xindl X hovorí o tom, ako chcel na svojom novom albume predstaviť iný pohľad na Vianoce, ktorý by bol bližšie k jeho súčasnému vnímaniu tohto sviatku.

Zaujímavosťou je, že na tvorbe singlu sa podieľala aj spevákova 11-ročná dcéra Alica, ktorá nakreslila obal singlu a obrázky do lyric videoklipu. Tento rodinný prístup dodáva piesni osobitý charakter a podčiarkuje rodinnú atmosféru, ktorú pesnička vyjadruje.

Prečítajte si tiež
To Top