Všetky články "Matúš Vallo"

Matúš Vallo je slovenský architekt, hudobník a verejný činiteľ, ktorý sa stal známym najmä ako primátor hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy. Narodil sa v roku 1977 a vyštudoval architektúru na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a neskôr na Architectural Association School of Architecture v Londýne, kde získal medzinárodné vzdelanie a skúsenosti.

Ako architekt sa podieľal na viacerých významných projektoch a je spoluzakladateľom renomovaného architektonického štúdia Vallo Sadovsky Architects. V architektúre sa zameriava na moderné a inovatívne prístupy, ktoré rešpektujú sociálne, ekologické a kultúrne aspekty prostredia.

Venuje sa aj hudbe ako člen skupiny Para, kde pôsobí ako basgitarista a textár. Kapela Para je známa svojím originálnym prístupom k hudbe, ktorá kombinuje rock, pop a alternatívne žánre.

V roku 2018 sa Vallo rozhodol vstúpiť do politiky a kandidoval na post primátora Bratislavy, pričom vo voľbách zvíťazil. Jeho kampaň bola zameraná na zlepšenie verejného priestoru, dopravy, životného prostredia a transparentnosti mestského riadenia. Ako primátor sa snaží o modernizáciu a zelenšiu Bratislavu, s dôrazom na participatívne rozhodovanie a udržateľný rozvoj.

Matúš Vallo je vnímaný ako progresívna osobnosť, ktorá sa snaží o pozitívne zmeny v meste a spoločnosti. Jeho práca a angažovanosť v rôznych oblastiach ukazujú jeho široký záber záujmov a schopnosť spojiť rôzne sektory na dosiahnutie spoločných cieľov.

Ďalšie články
To Top