music ZONE

From Our Hands po deviatich rokoch vydávajú nový album Superheavy

From Our Hands po deviatich rokoch vydávajú nový album Superheavy

Nový album bratislavskej skupiny From Our Hands, nazvaný “Superheavy”, konečne vyšiel na svetlo sveta. Po deviatich rokoch od ich poslednej štúdiovej nahrávky „Individuals“, fanúšikovia dostali to, na čo tak dlho čakali. From Our Hands je na česko-slovenskej hudobnej scéne dobre známa kapela, ktorá už stihla vystupovať s veľkými menami ako The Prodigy, Rise Against, či Sum41. Ich štvrtý radový album, “Superheavy”, sa začal formovať už v roku 2018, no finálnu podobu nadobudol až v roku 2023.

Práca na albume bola poznačená pandémiou. Gitarista kapely Matej Turcer pripomína, že už v roku 2019 mali dostatok materiálu na celý album, ale pandémia výrazne ovplyvnila ich plány. Spevák kapely, Matej Hoťka, ktorý je zároveň vedúcim výskumného týmu na Viedenskej Lekárskej Univerzite, sa venuje neurovede a bádal nad epilepsiou a neuronálnym metabolizmom. Pandémia mu paradoxne umožnila viac sa sústrediť na hudbu, a tak mohol venovať viac času tvorbe piesní.

Texty piesní na albume sú inšpirované skeptickým pohľadom na svet, typickým pre vedcov. Prvý singel z albumu, „Sugar Pills“, bol inšpirovaný myšlienkou, že ľudia sú zasiahnutí množstvom informácií a že placebo efekt, ako v prípade cukrových tabliet vo výskume, má silný vplyv.

Okrem hudby, album zaujme aj netradičným obalom. Kapela sa rozhodla pre koláž, vytvorenú s pomocou umelej inteligencie a detských nožničiek, čím chceli spojiť vrchol technológie s ručnou prácou. Tento prístup odráža ich inovatívny prístup k hudbe a umeniu.

Album “Superheavy” je dostupný na všetkých streamovacích platformách, a ponúka fanúšikom nielen kvalitnú hudbu, ale aj zaujímavé umelecké spracovanie.

Prečítajte si tiež
To Top