music ZONE

Jana Kirschner predstavuje nový singel Struny s autobiografickým odtieňom

Jana Kirschner predstavuje nový singel Struny s autobiografickým odtieňom

Renomovaná slovenská speváčka a skladateľka Jana Kirschner prichádza s novým singlom, ktorý nesie názov „Struny“. Táto skladba, majúca silný autobiografický podtón, je prvou ochutnávkou z jej očakávaného albumu „Obyčajnosti“, ktorý má byť vydaný v marci. Pritom singel „Struny“ sa vyznačuje osobným príbehom speváčky, kde sa vracia k dôležitým momentom svojho detstva a k spomienkam, ktoré v nej zanechali nezmazateľnú stopu. Výnimočnosť tohto singlu je umocnená kombináciou hip-hopového beatu s folklórnymi prvkami, čo odráža hlboké korene speváčky spojené s jej mladosťou.

Okrem hudobného diela sa Jana Kirschner po prvýkrát predstavuje aj v role režisérky v klipu k piesni „Struny“. Klip bol nakrútený v jej rodnom meste Martin, a to najmä v priestoroch Národnej knižnice. Vo vizuáli tohto diela speváčka využila surreálny nádych, ktorý je umocnený papierovými maskami. V klipu sa Jana vracia na miesta, ktoré boli súčasťou jej dospievania a tvorivého vývoja.

Celý tvorivý proces bol pre speváčku veľmi osobný, keďže do neho zapojila celú svoju rodinu, vrátane rodičov a dcér. Jana Kirschner, ktorá momentálne žije v Londýne, hovorí o piesni „Struny“: „Struny sú o mojom sne a o tom, že ak máte jasný cieľ, nič vás nezastaví. Je to pieseň o nestratení stopy, o prežití a o tom, ako ma moje dospievanie ovplyvnilo.“

AlbumObyčajnosti“ sa očakáva na trhu od 5. marca 2024 a bude vydávaný pod značkou Slnko Records. Speváčka plánuje na podporu tohto albumu uskutočniť koncertné turné po Slovensku a Česku, ktoré sa začína 3. apríla v Banskej Bystrici a pokračuje cez Lučenec, Košice, Žilinu, Prahu, Brno až po finále v Bratislave. Lístky na koncerty sú už dostupné v predpredaji.

Tento nový singel „Struny“ a nadchádzajúci albumObyčajnosti“ predznamenávajú ďalšiu kapitolu v úspešnej kariére Jany Kirschner, ktorá počas svojich 25 rokov na hudobnej scéne získala množstvo ocenení a zaslúžene patrí medzi naše najlepšie speváčky.

JANA KIRSCHNER koncerty 2024

  • 03.04. Banská Bystrica, Záhrada CNK
  • 04.04. Lučenec, Synagóga
  • 05.04. Košice, Tabačka
  • 06.04. Žilina, Nová Synagóga
  • 07.04. Praha, Lucerna Music Bar
  • 09.04. Brno, Fléda
  • 11.04. Bratislava, Stará Tržnica
Prečítajte si tiež
To Top