Aktuality

Kde už je nový rok 2024

Kde už je nový rok 2024

Príchod nového roka je vždy plný osláv a radosti, pričom rôzne časti sveta vítajú Nový rok 2024 v rozličné časy vďaka časovým pásmam. Tento článok poskytuje prehľad miest a regiónov, ktoré ako prvé privítali rok 2024, a skúma, ako tieto oslavy reflektujú miestne tradície a kultúru.

Kiribati a Samoa

Medzi prvými miestami na svete, kde oslávili príchod Nového roku 2024, boli ostrovné štáty Kiribati a Samoa. Tieto ostrovy, nachádzajúce sa v Tichom oceáne, patria medzi prvých, ktorí vstúpili do nového roka kvôli ich polohe blízko datovej hranice. Oslavy tu zvyčajne zahŕňajú tradičné tance, hudbu a spoločenské stretnutia.

Auckland, Nový Zéland

Krátke chvíle po Kiribati a Samoe privítal nový rok 2024 Auckland na Novom Zélande. Auckland je známy svojimi impozantnými ohňostrojmi, ktoré sa konajú pri ikonickej Sky Tower. Tisíce ľudí sa zvyčajne schádzajú v mestských parkoch a na promenádach, aby spolu oslávili príchod nového roka.

Sydney, Austrália

Sydney v Austrálii, známe svojim grandióznym ohňostrojom nad mostom Harbour Bridge a Operným domom, privíta Nový rok krátko po Aucklande. Sydneyho ohňostroj je jedným z najznámejších na svete a priláka milióny divákov nielen z Austrálie, ale aj cez televízne obrazovky po celom svete.

Tokio, Japonsko a iné ázijské metropoly

Po Austrálii a Oceánii nasleduje Ázia. V Tokiu, Japonsku, a v ďalších veľkomestách ako Hongkong, Singapur a Soul, sú oslavy Nového roku často sprevádzané tradičnými rituálmi, ohňostrojmi a rodinnými stretnutiami.

Moskva, Rusko a európske mestá

Európa privíta Nový rok niekoľko hodín po Ázii. Moskva v Rusku a iné európske hlavné mestá, ako Berlín, Paríž a Londýn, majú svoje vlastné jedinečné oslavy. Tieto často zahŕňajú veľkolepé ohňostroje a koncerty.

New York, USA a ďalšie americké mestá

Jedným z posledných veľkých mestských osláv je tradičný Silvester na Times Square v New Yorku, USA. Tento slávny „Ball Drop“ je sledovaný miliónmi ľudí po celom svete.

Oslavy Nového roku 2024 ukazujú rôznorodosť kultúr a tradícií našej planéty. Od tichých ostrovov Tichého oceánu po živé metropoly, každé miesto privíta nový rok na svoj jedinečný spôsob, čím odzrkadľuje bohatstvo a rozmanitosť ľudskej kultúry a spoločenského života.

Prečítajte si tiež
To Top