Hobby

Knihy na každý deň – AC/DC album po albume

Knihy na každý deň - ACDC album po albume

AC/DC, austrálska rocková kapela, je fenoménom, ktorý uchvátil milióny fanúšikov na celom svete. Ich hudobná cesta je plná ikonických momentov, kontroverzií a nezabudnuteľných riffov. Kanadský hudební žurnalista Martin Popoff sa rozhodol túto cestu podrobne skúmať vo svojej knihe „AC/DC Album po Albume“, kde nám prináša pohľad na prvých šestnáct albumov tejto legendárnej kapely.

Kapela, ktorú založili bratia Malcolm a Angus Youngovci v roku 1973, si rýchlo získala obľubu vďaka svojmu surovému a nekompromisnému rockovému zvuku. Popoff vo svojej knihe podrobne opisuje, ako AC/DC postupne dobýjali hudobný svet, pričom každý album prispieval k upevňovaniu ich postavenia v rockovej hierarchii.

Popoff sa nevyhýba ani kontroverzným aspektom kariéry kapely. Otázky okolo obvinení zo satanismu a zákazy niektorých skladieb v New Yorku sú podrobne analyzované. Kniha odhaľuje pozadie týchto sporov a ukazuje, ako kapela reagovala na kultúrne a spoločenské výzvy svojej doby.

Jedným z najikonickejších obrazov AC/DC je Angus Young v školskej uniforme. Popoff vysvetľuje, odkiaľ sa vzal tento nápad a ako sa stal neoddeliteľnou súčasťou image kapely. Tento vizuálny prvok prispel k jedinečnej identite AC/DC a stal sa symbolom ich hudobnej rebélie.

Kniha „AC/DC Album po Albume“ tiež ponúka hlboký pohľad na to, ako kapela ovplyvnila hudobný priemysel. Rozhovory s hudobníkmi a ľuďmi z branže, ktoré Popoff zahrnul, odhaľujú vplyv, ktorý AC/DC mali na iných umelcov a celkový vývoj rockovej hudby.

Martin Popoff v knihe zahrnul aj množstvo autentických fotografií z koncertov, zkoušek a súkromia kapely, mnohé z nich boli publikované po prvýkrát. Tieto vizuálne materiály ponúkajú fanúšikom jedinečný pohľad do zákulisia ich obľúbenej kapely.

Napriek špekuláciám o konci kapely, AC/DC pokračujú vo svojej hudobnej ceste. Ich posledný album „Power Up“ z roku 2020 potvrdil, že energia tejto kapely je stále nevyčerpateľná a ich „jazda po dialnici do pekla“ zďaleka nekončí.

Martin Popoff svojou knihou „AC/DC Album po Albume“ ponúka komplexný pohľad na jednu z najvýznamnejších rockových kapiel v histórii. Je to nevyhnutná literatúra pre každého fanúšika AC/DC a pre tých, ktorí chcú porozumieť vplyvu, ktorý kapela mala na hudobný svet. Preberte vinyly, nakopnite stereo a nechajte sa uniesť elektrizujúcimi tónmi AC/DC.

Viac o knihe priamo TU

Prečítajte si tiež
To Top