music ZONE

Koncert Viedenských filharmonikov 2024

Koncert Viedenských filharmonikov 2024

V Zlatej sále Musikvereinu v roku 2024 odznel nezabudnuteľný koncert, kde sa pod taktovkou nemeckého dirigenta Christiana Thielemanna predstavili Viedenskí filharmonici. Thielemann, ktorý je šéfdirigentom Staatskapelle Drážďany, nie je na spoluprácu s Viedenskými filharmonikmi nováčikom. Jeho predchádzajúce zkušenosti s touto prestížnou orchestra sú zárukou vysokého umeleckého zážitku.

Tento rok boli poslucháči pohlcení valčíkmi od dynastie Straussovcov. Ich hudba, plná elegancie a nádchy, bola stredobodom programu, prinášajúc do sály atmosféru starého dobrého Viedne. Avšak, na rozdiel od tradičných koncertov, kde dominuje len táto dynastia, Thielemann rozšíril repertoár o tanečné skladby iných významných skladateľov ako sú Bruckner, Komzák, Hellmesberger a ďalší.

Thielemannova interpretácia týchto diel bola majstrovská. Jeho schopnosť dýchať nový život do klasických kompozícií a zároveň zachovať ich pôvodný duch a nádheru bola evidentná v každom tóne. Jeho citlivý a zároveň dynamický prístup k hudbe bol viditeľne ocenený nadšeným aplauzom publika.

Koncert vo Viedenskej Zlatej sále je vždy výnimočným zážitkom, ale tento rok bol ešte zvláštnejší. Radostná a oslavná nálada, ktorú Thielemann a Viedenskí filharmonici priniesli, bola ideálnym spôsobom, ako privítať nový rok. Ich hudba bola nielen oslavou tradície, ale aj prísľubom nádeje a radosti v nadchádzajúcich dňoch.

Tento koncert tak zostane v pamäti poslucháčov nielen ako vynikajúci hudobný zážitok, ale aj ako pripomienka toho, ako môže hudba obohatiť naše životy a priniesť do nich svetlo, najmä v tých najtemnejších časoch.

Prečítajte si tiež
To Top