music ZONE

Multimediálna senzácia VIVALDIANNO prichádza do Banskej Bystrice!

Multimediálna senzácia VIVALDIANNO prichádza do Banskej Bystrice!

Po úspechoch v zahraničných metropolách ako Mexiko, Čile, Paríž a po viac než troch rokoch svetového turné, vstupuje do slovenskej kultúrnej scény revolučný hudobný projekt – VIVALDIANNO. Tento jedinečný koncept, ktorý spája klasickú hudbu s modernou technológiou, zavíta 30. mája 2024 do Banskej Bystrice.

VIVALDIANNO, pod taktovkou Michala Dvořáka, autora a člena legendárnej skupiny Lucie, prináša do mesta 3D multimediálne predstavenie Shining Venice. Toto predstavenie je výnimočné svojou originalitou, keďže prepojí život a hudbu slávneho talianskeho skladateľa Antonia Vivaldiho s inováciami modernej doby.

Zážitok z VIVALDIANNA je zosobnením Dvořákovho dlhoročného umenia, ktoré sa prelína s výtvarným umením, filmom, sochárstvom a scénickým tancom. Michal Dvořák, po svojom svetovom turné, kde predstavil projekt vo viac než 30 svetových metropolách s úspechom pre viac ako 250 tisíc divákov, zdôrazňuje, že „cesta od Lucie k VIVALDIANNU bola dlhá, ale zároveň logická a prirodzená.“

Svetové prestížne miesta ako Londýnske The Hammersmith Apollo, kde vystupovali aj celebritné hviezdy ako Pierce Brosnan, sú svedectvom úspechu, ktorý projekt VIVALDIANNO zaznamenal na medzinárodnej scéne. „Bol som hrdý, keď sme vystúpili v starom antickom divadle v Macedónsku alebo keď sme mali koncert v Dubaji,“ hovorí Dvořák.

Banskobystrický štadión HC 05 sa stane dejiskom, kde sa prepojí história s budúcnosťou a kde bude publikum svedkom emocionálne nabitých 3D scén plných barokových a rockových tónov, v ktorých sa stierajú kultúrne rozdiely a predstavujú univerzálny jazyk hudby.

Michal Dvořák je očakávaný s veľkým nadšením: „Po úspechoch v Prahe sa teším, ako sa stretneme s fanúšikmi priamo v srdci Slovenska. VIVALDIANNO je viac než len koncert, je to cesta do srdca hudby a emócií, ktorá sa dotkne každého, kto zažije toto magické predstavenie.“

Tak neváhajte a dovoľte si byť súčasťou tejto nezabudnuteľnej udalosti, ktorá zmení vaše vnímanie hudby a umenia navždy.

Prečítajte si tiež
To Top