music ZONE

Skupina Exotik prináša v novej skladbe Živite ľudije radosť a pozitívnu energiu

Na Slovenskej hudobnej scéne je málo zoskupení, ktoré dokážu pravidelne prekvapiť svojím jedinečným prístupom k tvorbe. Skupina Exotik z východného Slovenska je jedným z nich. S novou skladbou Živite ľudije opäť dokázali, že majú čo povedať.

Skupina s viac ako dekádovou históriou za sebou, počas ktorej získala tisíce fanúšikov doma aj za hranicami, prináša nový hit s jasným odkazom: „Žite ľudia na radosť tohto sveta.“ Hudbu a text k tejto skladbe vytvoril frontman skupiny, Dávid Blicha. Jeho talent je doplnený kombináciou unikátneho 50-ročného štúdiového mikrofónu a dychových nástrojov od talentovaného Pavla Jeňa, ktorý je známy aj vďaka spolupráci s IMT Smile.

Za roky existencie sa skupina Exotik vyprofilovala ako multižánrové zoskupenie, ktoré má v repertoári predovšetkým folk-popové skladby. Ale nebojí sa experimentovať. „Radi experimentujeme so zvukom. Máme ešte zopár zaujímavých nápadov, ktoré do budúcna určite vyskúšame,“ hovorí Dávid Blicha.

Na scéne skupiny nájdete talentovaných hudobníkov. Matúš Ivanč za bicími, Milana Mihaľova s gitarou, Matúša Džuňu pri klávesoch a Štefana Tótha s basgitarou. Frontmana Dávida Blichu možno počuť nielen pri speve, ale aj pri akustickej gitare.

Keď príde čas na vizuálnu prezentáciu ich hudby, obracajú sa na svojich verných fanúšikov. Pri natáčaní ich najnovšieho klipu v Mega night clube v Humennom skupina pozvala svojich fanúšikov, aby sa stali súčasťou tohto zážitku. A fanúšikovia nepremeškali príležitosť byť bližšie k svojim obľúbencom. Dokonca jedna fanúšička pricestovala na natáčanie až z Českej republiky!

Skupina Exotik nie je len hudobným telesom; je to hnutie, ktorého poslaním je prinášať radosť a pripomínať, aký je život krásny. A s ich aktuálnym projektom, novým albumom, ktorý je momentálne vo vývoji, môžeme očakávať, že nás ešte mnohokrát prekvapí.

V dnešnej dobe, keď svet potrebuje viac radosť a pozitívnosti, je skupina Exotik ako blesk svetla, ktorý nás pripomína, aby sme žili na radosť tohto sveta.

Prečítajte si tiež
To Top