music ZONE

Spoznajte nového gitaristu INEKAFE v najnovšom videoklipe ku skladbe Otázka za milión

Spoznajte nového gitaristu INEKAFE v najnovšom videoklipe ku skladbe Otázka za milión

Najnovší hit od kapely INEKAFE vzbudzuje v radoch ich fanúšikov veľké očakávania a nadšenie. S novou skladbou „Otázka za milión“ sa spája niekoľko prekvapení, ktoré posilňujú pozíciu tejto bratislavskej hudobnej skupiny ako ikony slovenskej hudobnej scény.

Na čele tohto hudobného úspechu stojí líder kapely Vratko Rohoň, ktorý okrem hudobnej tvorby aj autorsky podpísal text skladby. Inšpiráciou pre „Otázku za milión“ bola skúsenosť s rozpadom vzťahu, čo sa môže dotknúť každého z nás. Skladba ponúka novú dimenziu zvuku INEKAFE, s rapovými prvkami a pomalším tempom, čo predstavuje zaujímavú odchýlku od ich tradičného pop-punkového štýlu.

Nový videoklip k skladbe „Otázka za milión“ prináša nevídané efekty a dômyselnú réžiu od bratov Tomáša a Lukáša Ferencovcov. Hoci sa v ňom objavuje klasická zostava kapely, pozornosť fanúšikov je upriamená na nového člena, gitaristu Tadeáša Laššáka. Tadeáš sa postupne vypracoval zo zvukového technika na pravidelného hosťa a teraz sa oficiálne stal súčasťou INEKAFE. Jeho debut v klipe predstavuje novú éru pre kapelu a fanúšikovia sa môžu tešiť na jeho prínos k hudobnému prejavu skupiny.

Klip je tiež obohatený o scény s autom, čo je istým symbolom pre INEKAFE. Vratko Rohoň s úsmevom spomína na ich historické väzby s automobilmi, ktoré sa stali súčasťou identity kapely. Aj tento klip ponúka divákom pohľad na kultúru automobilov a ich význam pre hudobnú skupinu.

S turné SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024 INEKAFE potvrdzujú svoju silnú pozíciu v slovenskom hudobnom priestore. Vypredané haly sú dôkazom ich verných fanúšikov a sľubujú ešte viac úspechov v budúcnosti. Od svojho vzniku v roku 1995 INEKAFE vydali 15 hudobných nosičov a takmer 40 singlov, čo ich činí jednou z najvýraznejších a najúspešnejších hudobných skupín na Slovensku.

S novým hitom „Otázka za milión“ INEKAFE potvrdzujú svoju schopnosť prekvapiť a inovovať, čím si upevňujú svoje miesto v srdciach fanúšikov a na vrchole slovenskej hudobnej scény.

Prečítajte si tiež
To Top