Aktuality

Nintendo a Illumination ohlásili nový animovaný film Super Mario Bros. na rok 2026

Nintendo a Illumination ohlásili nový animovaný film Super Mario Bros. na rok 2026

Po minuloročnom obrovskom úspechu filmu The Super Mario Bros. Movie oznámili Nintendo a Illumination, že sa začína práca na druhom filme zasadenom do sveta Super Mario Bros. Oznámenie urobili Shigeru Miyamoto z Nintenda a generálny riaditeľ spoločnosti Illumination, Chris Meledandri, a uviedli, že film príde do kín v Spojených štátoch 3. apríla 2026.

Hoci oznámenie neoznačuje tento film priamo ako „Super Mario Bros. 2″ alebo dokonca ako pokračovanie, Miyamoto potvrdzuje, že na tomto projekte spolupracujú Nintendo a Illumination a že režisérske duo prvého filmu, Aaron Horvath a Michael Jelenic, sa vracia. „Čo sa týka podrobností o novom filme, ako často hovorím, dáme vám vedieť, až keď budeme v štádiu, keď budeme pripravení zdieľať viac,“ povedal Miyamoto vo videu s oznámením zverejnenom na YouTube kanáli Nintendo of America. „Tentoraz uvažujeme o ďalšom rozšírení sveta Maria a bude mať veselý a zábavný príbeh. Dúfame, že sa na to budete tešiť!“

Hlavné hviezdy filmu The Super Mario Bros., Chris Pratt, Anya Taylor-Joy, Charlie Day, Jack Black, Keegan-Michael Key a Seth Rogen, sa stretli s pozitívnym prijatím od fanúšikov a kritikov a film si vyslúžil miesto medzi filmami s najväčšími tržbami všetkých čias. Nový film zasadený do tohto sveta príde do kín 3. apríla 2026.

Očakávania sú vysoké, pričom fanúšikovia a kritici s napätím očakávajú, aké nové dobrodružstvá a postavy tento nový film prinesie. S režisérom dvojicou na palube a sľubom rozšírenia sveta Mario, sa zdá, že Nintendo a Illumination sú pripravení znovu očariť publikum po celom svete.

Prečítajte si tiež
To Top