Aktuality

Vráťme knihy do škôl 2024, obľúbená čitateľská súťaž je tu opäť

Vráťme knihy do škôl 2024, obľúbená čitateľská súťaž je tu opäť

Projekt „Vráťme knihy do škôl“ sa vracia s novým ročníkom, aby opäť zapálil vášeň pre čítanie a tentoraz aj pre písanie medzi mladšími generáciami na Slovensku. Tento rok sa súťaž rozširuje o novú kategóriu – tvorbu mikropoviedok, čím poskytuje priestor pre kreativitu nielen v čítaní, ale aj v literárnej tvorbe.

Cieľom projektu je podnietiť záujem o literatúru medzi deťmi a mládežou zo všetkých typov škôl – od materských až po stredné. Ako hovorí predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Juraj Droba, projekt „Vráťme knihy do škôl je viac než len súťaž, je to cesta k sebapoznaniu a rozvoju osobnosti prostredníctvom kníh. Čítanie obohacuje slovnú zásobu, rozširuje obzory a poskytuje neoceniteľné momenty strávené v iných svetoch.“

Súťažné pravidlá sú navrhnuté tak, aby boli inkluzívne a podporovali čítanie v akomkoľvek veku. Účastníci sú vyzvaní, aby sa podelili o svoje zážitky s knihou, ktorú si vybrali, či už prostredníctvom referátu, obrázka, alebo, v prípade tohtoročnej novinky, mikropoviedky. Výsledky súťaže nezávisia od literárnej kvality príspevkov, čím sa odstraňuje bariéra pre začínajúcich čitateľov a spisovateľov.

Významným rozšírením je zahrnutie súťaže v písaní mikropoviedok, ktorá poskytuje mladým talentom príležitosť ukázať svoju tvorivosť a schopnosť vyjadriť veľké myšlienky v malom formáte. Uzávierka príspevkov je stanovená na 1. apríla 2024, s lákavými cenami nielen pre víťazov, ale aj pre najaktívnejšie školy a „Knižných anjelov“ – tých, ktorí vedú mladých k láske k literatúre.

Vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien sa očakáva na slávnostnom ceremoniáli 23. apríla v Bratislave, čím sa projekt „Vráťme knihy do škôl“ stáva významným prínosom k kultúrnej a vzdelávacej scéne na Slovensku. Projekt je iniciatívou Bratislavského samosprávneho kraja v spolupráci s občianskym združením „Učenie s úsmevom“ a ďalšími partnermi, čo zdôrazňuje jeho význam a dosah.

Pre viac informácií o tomto inšpiratívnom projekte navštívte oficiálnu webovú stránku www.vratmeknihydoskol.sk a pripojte sa k hnutiu, ktoré prináša knihy späť do života študentov.

Prečítajte si tiež
To Top