Kultúra

2:22 – príbeh duchov ovládol divadelné javisko

2:22 - príbeh duchov ovládol divadelné javisko

Divadelná scéna sa rozšírila o novú inscenáciu, ktorá začína byť označovaná ako udalosť sezóny. Hra „2:22 – príbeh duchov“ v podaní Divadla komédie si na svojej premiére vyslúžila veľký aplauz stojačky. Hlavným lákadlom je nielen originálny príbeh od britského autora Dannyho Robinsa, ale aj brilantné herecké obsadenie.

Návštevníci premiéry boli svedkami mimoriadneho spojenia humoru a mystiky. Inscenácia kombinuje prvky komédie, trileru, grotesky a dobrodružnej detektívky, čím ponúka divákom unikátny zážitok plný nečakaných zvratov a tajomstiev.

Herecké hviezdy ako Soňa Norisová, Dominika Žiaranová, Marcel Ochránek a Přemysl Boublík pod vedením režiséra Svetozára Sprušanského predviedli vynikajúce výkony, ktoré očarili nielen publikum, ale aj kritiku. Marcel Ochránek, ktorý nedávno oslávil svoje životné jubileum, ocenil, že režisér Sprušanský zvolil práve túto hru ako darček pre neho a jeho kolegyňu Soňu Norisovú.

Zaujímavosťou je, že premiéra prebiehala bez verejnej generálky, čo zvyšovalo zodpovednosť celého tímu. Napriek malým technickým problémom, ako napríklad nezapálená sviečka na pódiu, herci zvládli situáciu s humorom a profesionalitou.

Hra „2:22 – príbeh duchov“ sa zameriava na dvoch mladomanželov, Sam a Jenny, ktorí sa snažia usporiadať kolaudačný večierok vo svojom novom dome, čím sa nechtiac zapletú do série tajomných udalostí, ktoré môžu zmeniť ich životy.

Po úspešnom štarte v Dome kultúry Ružinov, sa hra bude od septembra objavovať na scénach po celom Slovensku. Predstavenie si nenechali ujsť ani známe osobnosti ako Gizka Oňová či Katarína Hasprová, ktoré prispeli k výnimočnej atmosfére večera.

Inscenácia „2:22 – príbeh duchov“ tak predstavuje nielen hereckú, ale aj režisérsku majstrovskú prácu, ktorá zdôrazňuje zručnosť a kreativitu slovenského divadelného umenia. Táto hra zaručene pritiahne pozornosť divákov hľadajúcich kvalitné divadelné predstavenia plné emócií, humoru a napätia.

Vstupenky sú dostupné na Ticketportal.sk.

Prečítajte si tiež
To Top