Aktuality

Šmolkovia Bratislava 2024, magický svet pre všetky deti otvorili známe osobnosti

Šmolkovia Bratislava 2024, magický svet pre všetky deti otvorili známe osobnosti

V Bratislave, na novom výstavnom priestore Sport Mall, bola slávnostne otvorená Šmolkovská dedina, kde sa Šmolkovia Magický svet predstavil verejnosti v plnej svojej kráse. Tento veľkolepý zábavno-vzdelávací park priniesol do hlavného mesta Slovenska jedinečnú atmosféru, ktorá oslovila nielen deti, ale aj dospelých. Na otvorení sa zišli známe osobnosti ako Zuzana Šebová, Roman Pomajbo a Mária Podhradská, ktoré spoločne s nadšenými návštevníkmi odrátali k slávnostnému prestrihnutiu pásky.

Tento rok Šmolkovia oslavujú 65 rokov od svojho vzniku, a práve k tejto príležitosti bola v Sport Mall Bratislava postavená celá dedina týchto obľúbených modrých postavičiek. Slávnostné otvorenie prilákalo množstvo návštevníkov, ktorí sa nemohli dočkať, až prekročia brány do kúzelného sveta plného zábavy, vzdelávania a nezabudnuteľných zážitkov.

Šmolkovia – Magický svet, ktorý sa rozprestiera na štyroch tisíckach štvorcových metroch, je miestom, kde sa stretáva zábava s poslaním. Projekt má za cieľ nielen zabaviť, ale aj poučiť návštevníkov o dôležitosti ochrany lesa a prirodzeného prostredia. V rámci dediny a kúzelného lesa sú prezentované 17 cieľov udržateľného rozvoja planéty, ktoré deklarovalo OSN, a to všetko je podané jednoduchou a hravou formou, prístupnou pre každého.

Okrem zábavných atrakcií a interaktívnych dobrodružstiev ponúka park aj možnosť naučiť sa šmolkovskú reč a zistiť, ktorému zo Šmolkov sa návštevníci najviac podobajú. Výstava je skutočne veľkolepá a ponúka niečo pre každého, či už pre malé deti túžiace po dobrodružstve, alebo pre dospelých, ktorí sa chcú na chvíľu vrátiť do čias svojho detstva.

Vstupenky na túto nezabudnuteľnú výstavu sú k dispozícii v sieti Ticketportal, ako aj priamo na mieste, čo zaručuje, že každý, kto má záujem, má možnosť stať sa súčasťou tohto magického sveta. Organizátori navyše prisľúbili, že každý mesiac pridajú nové atrakcie, čo znamená, že výstava bude neustále obohacovaná a rozširovaná o nové a vzrušujúce prvky.

Kde sa nachádza zábavno-vzdelávací park Šmolkovia v Bratislave?

Park Šmolkovia Magický svet je umiestnený v novom výstavnom priestore Sport Mall Bratislava na Hodonínskej ulici v Lamači.

Kto sa zúčastnil na otvorení parku Šmolkovia?

Na otvorení sa zúčastnili známe osobnosti ako Zuzana Šebová, Roman Pomajbo, Mária Podhradská a ďalší.

Čo môžu návštevníci očakávať v parku?

Návštevníci môžu očakávať zábavno-vzdelávacie atrakcie pre deti, interaktívne dobrodružstvá v Šmolkovskej dedine, a tiež vzdelávanie o ochrane lesa a udržateľnom rozvoji planéty.

Sú v parku k dispozícii aj atrakcie pre dospelých?

Áno, park ponúka zábavu a vzdelávanie pre celú rodinu, vrátane dospelých, ktorí sa môžu zapojiť do interaktívnych dobrodružstiev a naučiť sa viac o udržateľnom rozvoji.

Ako sa môžem dostať k vstupenkám na výstavu Šmolkovia?

Vstupenky sú dostupné online cez Ticketportal a tiež priamo na mieste v Sport Mall Bratislava.

Bude sa výstava ďalej rozširovať alebo obmieňať?

Áno, organizátori plánujú každý mesiac pridávať nové atrakcie a od júna je naplánované aj otvorenie vonkajšej časti plnej kolotočov a zábavných hier.

Kto stojí za organizáciou parku Šmolkovia?

Za organizáciou stojí spoločnosť JVS GROUP, ktorej riaditeľom a producentom je Viliam Ďuriš.

Je park Šmolkovia vhodný aj pre školské výlety alebo skupinové návštevy?

Áno, park je vhodný aj pre skupinové návštevy, vrátane školských výletov, pričom ponúka vzdelávacie a zábavné obsahy prispôsobené rôznym vekovým kategóriám.

Prečítajte si tiež
To Top