music ZONE

AC/DC sa po siedmich rokoch vrátili na pódium, zahrali na festivale Power Trip

Legenda rocku, skupina AC/DC, vystúpila na pódiu po prvýkrát za posledných sedem rokov počas sobotňajšieho večera festivalu Power Trip.

To bol tiež prvý krát, čo hlavný spevák Brian Johnson vystupoval naživo so skupinou od septembra 2016 v Philadelphii, po svetovom turné Rock or Bust so 79 koncertami. Kvôli zdravotným problémom so sluchom Johnsona musel na posledných 22 koncertoch turné zastúpiť frontman Guns N’ Roses, Axl Rose.

V sobotňajšej zostave sa objavil aj bubeník Matt Laug, ktorý nahradil Phila Rudda. Dlhoročný basgitarista Cliff Williams sa vrátil z „dôchodku“, spolu s Angusom a Steviem Youngom na gitare.

AC/DC predviedli 24 skladieb a koncert otvorili piesňou “If You Want Blood (You’ve Got It),“ ako informoval magazín Spin. Ich vystúpenie zahŕňalo aj hity ako „Back in Black“, „Thunderstruck“, „Have a Drink on Me“, „Highway to Hell“ a „You Shook Me All Night Long.“

Rockoví hrdinovia tiež predstavili živé premiéry skladieb “Demon Fire” a “Shot in the Dark” z ich albumu z roku 2020, Power Up.

V minulom roku Johnson v rozhovore pre Rolling Stone uviedol, že nevie, či AC/DC ešte niekedy vystúpia. „Veľmi by som chcel,“ povedal. „Myslím, že by to chcel každý. Je tu veľký záujem od fanúšikov. Ale neznášam hovoriť o budúcnosti, pretože sme boli pripravení už pred dvoma rokmi, a potom prišla pandémia a všetko to pokazila. Takže mám strach hovoriť, čo by sa mohlo a čo by sa nemohlo stať.“

Festival Power Trip priniesol aj znovuzjednotenie skupiny Judas Priest s gitaristom Glennom Tiptonom, ktorý v roku 2018 odišiel do dôchodku kvôli Parkinsonovej chorobe. Kapela zaskočila za bývalého frontmana Black Sabbath, Ozzyho Osbourna, ktorý mal byť hlavnou hviezdou festivalu, ale stiahol sa kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom.

Prečítajte si tiež
To Top