music ZONE

Bystrík vydáva nový hit, energetická skladba s talianskou inšpiráciou oživuje slovenskú hudobnú scénu

Bystrík vydáva nový hit, energetická skladba s talianskou inšpiráciou oživuje slovenskú hudobnú scénu

Slovenský spevák Bystrík predstavuje nový singel z jeho nadchádzajúceho albumu, ktorý nesie rovnaký názov „Chceš to nahlas“. Inšpiráciou pre túto sviežu skladbu bol taliansky slogan Dolce vita, čo v preklade znamená sladký život. Bystrík, známy svojimi energickými vystúpeniami, spojil v piesni prvky popu a rocku, čím vytvoril rytmický zážitok, ktorý nenechá žiadneho fanúšika chladným.

Pieseň bola spontánne vytvorená na chate na Donovaloch, kde Bystrík spolu s kapelou hľadal nové nápady pre svoj album. „Začali sme improvizovať, ja som začal spievať takmer v taliančine,“ hovorí Bystrík, čím naznačuje, že nový song má nielen domácky, ale aj medzinárodný šmrnc. Skladba si zachováva typický Bystríkov nadhľad a súčasne prináša niečo nové a nevídané v jeho doterajšej tvorbe.

Autormi hudby sú Bystrík spolu s Róbertom Sedlákom, ktorí na textoch spolupracovali. Vizuálna stránka klipu v pastelových farbách je dielom Mateja Petríka, čo dodáva skladbe aj vizuálnu pôsobivosť. „Je to pieseň o tom, že ju treba spievať nahlas, nie je to len o slovách, ale aj o činoch,“ uvádza Bystrík, ktorý klip natočil na modrom pozadí s efektom písmen, ktoré akoby po nich skákal.

Inšpiráciu našiel Bystrík vo veľkých talianskych menách ako Zucchero, Eros Ramazzotti, Tiziano Ferro a Cesare Cremonini. Toto talianske vplyvy pretavil do svojho jazyka, čo pridáva piesni medzinárodný rozmer a umožňuje Bystríkovi osloviť širšie publikum.

Bystrík na svojom novom albume spolupracuje s producentom Ľubomírom Mazákom a celým radom hudobníkov, vrátane Mariána Radošovského a Ondreja Kadlečíka. Koncertné predstavenie albumu, vrátane singlu „Chceš to nahlas“, sa uskutoční 7. septembra 2024 v Trnavskom amfiteátri, kde bude Bystrík nielen spievať, ale aj interagovať s fanúšikmi, čo je pre neho veľmi dôležité.

Bystríkova novinka „Chceš to nahlas“ prichádza v čase, keď sa prebúdzajú jarné lásky a fanúšikom sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok, ktorý je plný energie a emócií.

Prečítajte si tiež
To Top