music ZONE

Korben Dallas predstavuje nový album plný energie a hudobnej inovácie

Korben Dallas predstavuje nový album plný energie a hudobnej inovácie

Slovenská hudobná scéna sa dočkala výnimočného prírastku v podobe najnovšieho albumu „Pohyb!“ od obľúbenej skupiny Korben Dallas. Tento deviaty štúdiový počin, ktorý vyšiel 22. februára, symbolizuje nielen pokračovanie ich hudobnej cesty, ale aj výrazný krok vpred v tvorivom procese. Album prichádza po dvojročnej pauze, ktorá nasledovala po úspešnom vydaní albumovDeti rýb“ a „Nekonečne“, a je od dnes dostupný na všetkých hlavných streamingových platformách.

Otvorenosť k experimentovaniu

Juraj Benetin, spevák a gitarista kapely, opisuje esenciu skupiny Korben Dallas ako neustálu potrebu byť v pohybe, čo sa odráža aj v názve albumu. „Pohyb!“ je výsledkom kolektívnej tvorby, kde každý člen kapely mal priestor na zapojenie do hudby aj textov, čo prináša nevídanú dynamiku a rozmanitosť. Album je zároveň prvým, kde sa na vokáloch objavuje niekto iný ako Juro, čo dokazuje otvorenosť kapely k novým začiatkom a experimentom.

Produkčná majstrovská práca

Za produkčným pultom stál Tomáš Sloboda, líder skupiny Le Payaco, ktorý s Korben Dallas spolupracuje od roku 2021. Sloboda pristupoval k nahrávaniu s cieľom zachytiť živý a autentický zvuk kapely, preto sa rozhodol pre nahrávanie na pás, čím sa podarilo uchovať čistotu a energiu ich hudby. Výsledok je album, ktorý je zvukovo bohatý, napriek minimálnemu počtu použitých nástrojov v jednotlivých skladbách.

Vizuálna a koncertná podoba albumu

Vizuálnu stránku albumu „Pohyb!“ má na svedomí Martin „Žltý“ Jenča, známy svojou prácou pre festivaly Pohoda a Sziget. Jeho cieľom bolo vystihnúť energiu a hĺbku albumu v hravom a jednoduchom grafickom prevedení, čo sa mu podarilo s bravúrou. Obal albumu tak dokonale dopĺňa hudobný obsah a podčiarkuje jeho jedinečnosť.

Kapela podporí vydanie albumu „Pohyb!“ jarným turné, kde fanúšikovia budú mať možnosť zažiť nové skladby naživo, ako aj svedčiť o nevídaných momentoch, ako je Juro hrajúci na basu, Lukáš spievajúci a hrajúci na nožný kláves, či Ozo pridávajúci vokály. Prvé zahrievacie koncerty v Spišskej Novej Vsi a Humennom už naznačili, že fanúšikovia majú na čo sa tešiť.

Album „Pohyb!“ Korben Dallas je výzvou k pohybu nielen na tanečnom parkete, ale aj v myslení o hudbe. Predstavuje zmes energie, nových začiatkov a hudobnej inovácie, ktorá určite nájde svoje miesto v srdciach poslucháčov.

Prečítajte si tiež
To Top