Cestovanie

Dovolenka ako v exotickom rezorte: Cyprus a Grécko

Dovolenka ako v exotickom rezorte: Cyprus a Grécko

Pobrežie Stredozemného mora je bohaté na krásne pláže na pevnine aj jeho ostrovoch, o čom vás presvedčia tiež Cyprus a Grécko. Vydajte sa s nami za slnkom, vodnými radovánkami, prírodou a ich bohatou históriou.

Cyprus — krajina dvoch tvárí

Ostrov Cyprus sa delí na severnú a južnú časť, ktoré sa odlišujú nielen štátom, ku ktorému patria. Rozdiely sú aj v povahe pobrežia a krajiny. Ak hľadáte pokoj od zvyčajného dovolenkového ruchu v hotelových komplexoch, mali by ste zamieriť na Severný Cyprus. Nájdete tu kamenisté aj piesočnaté pláže, na ktorých sa budete kúpať v priezračnej morskej vode. Na plavbe loďou a pri potápaní budete môcť obdivovať strmé útesy a pozorovať podmorský život.

Preferujete pokojné slnenie a kúpanie na pieskových plážach? Potom zamierte na Južný Cyprus. V známych letoviskách Protaras, Ayia Napa či Larnaka nájdete mnoho moderných hotelových komplexov s kvalitnými službami. Táto destinácia je vhodná tiež pre rodiny s deťmi, pre ktoré je tu pripravených množstvo atrakcií. Letné teploty medzi 33 a 37°C, slnečné počasie a čisté more sú najväčšou garanciou príjemného zážitku počas luxusnej dovolenky Cyprus.

Doprajte si turistiku aj pohľad do histórie

Vnútrozemie ostrova je bohaté na turistické a cyklistické trasy a vo vyšších polohách sa navyše príjemne schladíte. Navštíviť môžete tiež známe historické miesta. Kúzlo minulosti vás očarí v starobylom meste Kourion, kde môžete obdivovať starobylú Akropolu a amfiteáter. Vyhľadávaným miestom je aj antické mesto Salamis. Môžete si tu prezrieť vykopávky z čias Starovekého Grécka.

Grécko a jeho ostrovy oslovia aj chuťové poháriky

Dovolenka v Grécku láka turistov stálym počasím, upravenými plážami a teplým morom. Na svoje si tu však prídu nielen tí, ktorí radi nerušene leňošia na pláži. K dispozícii je mnoho možností športového vyžitia a aktivít vhodných pre všetky vekové kategórie. Počas vášho pobytu nezabudnite ochutnať vynikajúce tradičné jedlá, ako sú grécky syr, pečivo so sezamom koulouri, baklava, vínne listy plnené ryžou mäsom a bylinkami dolmades a jahňací alebo kozľací špíz souvlaki.

Prechádzky malebnými mestečkami a cesta za minulosťou

Radi spoznávate históriu? Nádherné Grécko vám má čo ponúknuť aj v tomto ohľade. Medzi najviac navštevované miesta patria starobylá Akropola v Aténach, kráľovské hrobky a zrúcaniny paláca a divadla vo Vergine. Ak sa neviete nabažiť krásnych výhľadov na more, odporúčame vám vydať sa na ostrov Santorini do mestečka Oia. Toto miesto si vás získa jeho úzkymi uličkami s reštauráciami, kaviarňami a krásnymi bielymi domami. Poskytne vám tiež nádherný výhľad.

Za návštevu iste stojí aj mesto Rhodos, ktoré je hlavným mestom rovnomenného ostrova. Na prechádzke historickou časťou mesta s dláždenými uličkami nezabudnite zamieriť do rytierskeho Paláca veľkých majstrov. Prezrieť si môžete tiež ulicu a nemocnicu rytierov. Pokiaľ máte radšej taliansku architektúru, osloví vás ostrov Korfu, ktorého hlavné mesto je nazývané grécke Benátky. Očarí vás kľukatými uličkami v historickej časti, turisti radi obdivujú aj pevnosť zo 16. storočia.

Zdroj obrázkov: 1.Vladimir Sazonov/AdobeStock.com

Prečítajte si tiež
To Top