Aktuality

HC Slovan Bratislava a HK32 Liptovský Mikuláš už dnes večer v Bratislave

HC Slovan Bratislava a HK32 Liptovský Mikuláš už dnes večer v Bratislave

V piatok, 26. januára 2024, sa o 18:00 hod. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave uskutoční zápas, ktorý priťahuje pozornosť hokejových fanúšikov po celom Slovensku. HC Slovan Bratislava privíta na svojom ľade HK32 Liptovský Mikuláš v zápase, ktorý sľubuje veľké vzrušenie a nevídanú športovú drámu.

Tento rok je pre HK32 Liptovský Mikuláš výnimočný. Po rokoch, keď sa mužstvo pohybovalo na spodných priečkach tabuľky a bojovalo o záchranu v najvyššej súťaži, sa pod vedením nového majiteľa Roberta Luptáka a trénera Jána Faitha podarilo otvoriť novú kapitolu v histórii klubu. Doma patria medzi špičku a v aktuálnej sezóne sa im darí aj v zápasoch vonku.

Zaujímavosťou je, že Liptovský Mikuláš dokázal v tejto sezóne už dvakrát zdolať Slovan Bratislava, a to výsledkami 3:2 po samostatných nájazdoch a 4:2. Tieto výsledky nepochybne dodávajú mužstvu zo severu Slovenska sebavedomie pred blížiacim sa zápasom.

Na strane Liptovského Mikuláša sa v tejto sezóne mimoriadne darí americkému obrancovi Mitchellu Millerovi, ktorý sa s 29 bodmi stal najproduktívnejším hráčom tímu a vybojoval si kontrakt v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Okrem neho sa výrazne presadzujú aj Avcin, Quince, Egle a slovenský útočník Martin Reway.

Predpokladá sa, že zápas bude dynamický s veľkým množstvom šancí na oboch stranách. Obe mužstvá sa budú snažiť potvrdiť svoje ambície v aktuálnej sezóne a fanúšikovia sa môžu tešiť na vysokokvalitný hokej.

HC Slovan Bratislava, s podporou domáceho publika, bude určite túžiť po odvete za predošlé prehry a ukázať, že na domácom ľade je silným súperom. Na druhej strane, HK32 Liptovský Mikuláš príde do Bratislavy s cieľom pokračovať v úspešnej sérii a potvrdiť svoje postavenie medzi elitou slovenského hokeja.

Tento zápas je preto nielen súbojom na ľade, ale aj svedectvom rastu a rozvoja slovenského hokeja. Nech už výsledok dopadne akokoľvek, jedno je isté – hokejoví fanúšikovia sa môžu tešiť na skvelé športové predstavenie.

Prečítajte si tiež
To Top