music ZONE

Leto v Štiavnici s IMT SMILE, sériu koncertov obohatí jedinečná atmosféra

Leto v Štiavnici s IMT SMILE, sériu koncertov obohatí jedinečná atmosféra

Skupina IMT SMILE, známa svojím jedinečným prístupom k hudbe a nezabudnuteľnými koncertmi, sa tento rok rozhodla priniesť svojim fanúšikom niečo výnimočné. Po vypredaných zimných koncertoch v Košiciach, Banskej Bystrici, Prahe, Brne a Bratislave, kde spolu so svojimi hosťami a fanúšikmi predĺžili vianočnú atmosféru a užili si nezabudnuteľné momenty, prichádza kapela s novým projektom – „Leto v Štiavnici“.

Na rozdiel od predchádzajúcich rokov, keď kapela svoje letné koncerty rozložila do rôznych miest a kútov Slovenska, tento rok sa IMT SMILE rozhodli sústrediť svoju energiu na jedno, no o to významnejšie miesto – amfiteáter v Banskej Štiavnici. Tento historický klenot bude v roku 2024 dejiskom až piatich koncertov, čím sa „Leto v Štiavnici“ stane jedným z vrcholov letnej koncertnej sezóny.

Koncerty v Banskej Štiavnici majú vždy svoju osobitú atmosféru, nielen pre návštevníkov, ale aj pre nás ako kapelu,“ hovorí Ivan Tásler, frontman kapely. Práve táto osobitá atmosféra a spomienka na významného štiavnického rodáka, fotografa Deža Hoffmana, dodávajú koncertom hlboký význam a pripájajú ich k bohatej histórii mesta.

Prvý koncert série „Leto v Štiavnici“ bude venovaný práve spomienke na Deža Hoffmana a prinesie nielen hitové skladby kapely IMT SMILE, ale aj vystúpenie folkového doktora, Mudr. Pala Maloviča, čím sa stane mostom medzi generáciami, hudobnými žánrami a históriou.

Séria koncertov „Leto v Štiavnici“ odštartuje 25. mája 2024 a pokračovať bude 31. mája 2024, 1. júna 2024, a dvojicou koncertov 12. a 13. júla 2024 v amfiteátri Banskej Štiavnice. Vstupenky sú dostupné online a predpokladá sa, že záujem o ne bude obrovský, vzhľadom na obľúbenosť kapely a jedinečný charakter podujatia.

„Leto v Štiavnici“ s IMT SMILE sľubuje byť nielen hudobným, ale aj kultúrnym zážitkom, ktorý spojí fanúšikov rôznych vekových kategórií. Kapela, ktorá je známa svojou schopnosťou vytvárať nezabudnuteľné momenty, nepochybne prinesie do malebného mesta Banská Štiavnica letnú atmosféru plnú hudby, radosti a spoločných zážitkov.

Prečítajte si tiež
To Top