music ZONE

MIRAI predstavili v Bratislave svoj nový album

MIRAI predstavili v Bratislave svoj nový album

Keď česká skupina MIRAI vstúpila na pódium bratislavského MMC klubu, očakávania boli vysoké, no realita ich prekonala. Už prvý večer sLOVEnského turné prekročil všetko, čo si fanúšikovia mohli želať. Vypredaný klub, vibrujúca atmosféra a hity, ktoré nútili každého prítomného zapojiť sa do nekončiaceho tanca a spievania. Táto udalosť nebola len koncertom, bola to oslava hudby, ktorá spojila srdcia a duše.

Obľúbená štvorica z Frýdku Místku, známa pre svoju energiu a schopnosť vytvoriť nezabudnuteľnú show, priniesla na Slovensko niečo viac ako len bežný repertoár. Premiéry skladieb z očakávaného albumu, ktorý má byť vydaný 12. apríla 2024, prekvapili a potešili. Okrem toho, ich verzia skladby „Zanedbaný sex“ od Elánu dokázala, že MIRAI má nie len talent, ale aj cit pre slovenský hudobný vkus.

Ako uviedol frontman kapely Mirai Navrátil, Bratislava a jej klub MMC poskytli ideálne podmienky pre úvod turné. Vynikajúci zvuk a intímna atmosféra umožnili skupine a fanúšikom spojiť sa na úrovni, ktorá v halách často chýba. Táto vzájomná energia bola cítiť v každom akorde a refréne.

Turné však nie je len o Bratislave. MIRAI má v pláne očariť celé Slovensko, s ďalšími zastávkami v Trenčíne, Žiline, Košiciach a Nitre. A ak reakcia Bratislavy je akýmkoľvek indikátorom, každý z týchto koncertov bude udalosťou, na ktorú sa nezabúda.

Zaujímavým momentom bolo, keď kapela odhalila, že na Slovensku mali „obavu“, či ich publikum bude tvoriť viac Čechov na výlete alebo domácich Slovákov. Ich obavy však boli rýchlo rozptýlené. Slovensko ich privítalo s otvorenými rukami, čo im dodalo ďalšiu motiváciu pokračovať v turné s obnovenou energiou.

Ako bonus, každé mesto turné prinesie svoje vlastné prekvapenie v podobe predskokanov. V Bratislave to bola King Shaolin a Celeste Buckingham, no každá ďalšia zastávka sľubuje niečo špeciálne, vďaka množstvu kapel, ktoré vyjadrili záujem vystúpiť s MIRAI.

Napokon, Mirai Navrátil svojim fanúšikom odkazuje: „Príďte, nabijeme vás energiou a skvelým zážitkom. Bude to top!“ A ak je toto len začiatok, slovenskí fanúšikovia sa majú na čo tešiť. MIRAI na Slovensku nie je len turné, je to hudobné dobrodružstvo.

Prečítajte si tiež
To Top