music ZONE

Popoluška na ľade, čarokrásna rozprávka plná hviezd prichádza do Košíc a Bratislavy

Pripravte sa na skutočné divadelné kúzlo v podobe muzikálu na ľade s názvom Popoluška! Výnimočný muzikál, ktorý oslavuje svoje 25. výročie, prichádza po Česku aj na Slovensko a zastaví sa v mestách Bratislava a Košice.

Muzikál na ľade nie je len obyčajné predstavenie. Je to svetovo jedinečné zoskupenie talentu z rôznych oblastí umenia: hercov, spevákov, krasokorčuliarov a tanečníkov. Tento geniálny koncept vytvoril známy český režisér a scenárista, Jindřich Šimek. Popoluška je už tretím v rade zo skvostných ľadových muzikálov jeho tvorby, predchádzali jej Mrázik a Rómeo a Júlia.

Hudobným pozadím celej inscenácie sú skladby Petra Maláska, známeho českého skladateľa. Texty plné emócií a citu napísal Václav Kopta. Choreografická stránka je tiež majstrovským dielom. Za ňu zodpovedajú Jana Hübler a Radka Kovaříková, pričom Kovaříková, trojnásobná majsterka sveta, zozbierala medzinárodný tím špičkových krasokorčuliarov. A keď už hovoríme o vizuálnom zážitku, nemožno zabudnúť na nádherných 300 dobových kostýmov od Romana Šolca a scenériu, ktorú vytvoril Petr Hloušek.

Tento muzikál však nie je len o nádhere. Je o čarokrásnom príbehu chudobnej dievčiny menom Popoluška, ktorá sa vďaka kúzlam dostane na kráľovský bál a stretáva sa tam s princom svojich snov. „Je fascinujúce sledovať tento príbeh v novom svetle – kde korčuľovanie dodáva príbehu novú hĺbku a emóciu,“ hovorí autor a režisér Jindřich Šimek.

Popoluška v muzikáli na ľade je hraná skutočnými hviezdami. V minulosti sme v hlavných úlohách mohli vidieť mnohých známych tváre z oblasti herectva aj krasokorčuľovania. Tvorcovia nešetria námahou ani prostriedkami, aby v muzikáli korčuľovali len tí najlepší z najlepších zo sveta korčuľovania. Tento rok sa na ľade predstaví Lubov Ilyushechkina z Kanady v roli Popolušky. Jej hlase dávajú život Lucie Bílá a Ondřej Ruml. Ďalej sa v muzikáli predstavia aj iní významní českí umelci, ako sú Pepa Vojtek, Martin Dejdar, Dalibor Gondík a mnoho ďalších.

Muzikál Popoluška na ľade je dokonalou kombináciou akrobatiky, hudby, scénografie a kúziel. Je to nezabudnuteľný zážitok vhodný pre všetky vekové kategórie. Ako vrchol tohto turné 2023/2024 sa predstaví v siedmich českých mestách a dvoch slovenských – Bratislave a Košiciach. Príďte a zažite kúzlo príbehu, ktorý nás učí, že láska je silnejšia ako akékoľvek čary.

Prečítajte si tiež
To Top