Kuchyňa

Recepty na Halloween: Strašidelné pochúťky a tematické nápoje

Halloween je ideálny čas na vytvorenie jedinečných a tematických pochúťok, ktoré potešia nielen vaše chuťové bunky, ale aj oči. Či už plánujete veľkú oslavu alebo len pohodový večer s rodinou, tieto recepty vám pomôžu pridať k vášmu Halloweenskemu menu trochu kreativity.

Prstové párky

Ingrediencie: Párky, cesto na placky, kečup alebo horčica

Postup: Cesto rozvaľkáme a nakrájame na pásiky. Párky obalíme cestom tak, aby pripomínali bandáže. Upečieme dozlatista. Na konček párku môžeme pridať kvapku kečupu alebo horčice ako „necht“.

Tekvicová polievka

Ingrediencie: Tekvica, cibuľa, zázvor, smotana, soľ, korenie

Postup: Tekvicu a cibuľu orestujeme, pridáme zázvor, soľ a korenie. Zalejeme vodou a varíme, kým nie je tekvica mäkká. Rozmixujeme a podávame so smotanou.

Tematický punč

Ingrediencie: Červená šťava (napr. z červených bobúľ), minerálka, citrónová šťava, ruky vyrobené z vody a chirurgických rukavíc

  • Postup: Vo veľkej mise zmiešame šťavu s citrónovou šťavou a minerálkou. Pridáme „ľadové ruky“ (vodu zamrazenú vo forme rúk) pre strašidelný efekt.

Pudingové hroby

Ingrediencie: Čokoládový puding, sušienky (napr. oreo), želatínové červy

Postup: Puding naložíme do pohárikov. Posypeme drobenými sušienkami (ako zem) a zdobíme červami.

Tekvicové muffiny

Ingrediencie: 250g tekvicového pyré, 150g cukru, 2 vajcia, 200g múky, prášok do pečiva, škorica

Postup: V miske zmiešame všetky ingrediencie a vylejeme do formičiek na muffiny. Pečieme 20-25 minút pri 180°C. Dozdobíme podľa vlastnej fantázie.

Tekvicový nápoj

Ingrediencie: Tekvicové pyré, vanilkový jogurt, škorica, mlieko

Postup: Všetko zmiešame v mixéri do hladka a podávame vychladené.

Halloween je ideálny čas na experimentovanie s jedlom a nápojmi. Vytvárajte tradičné pochúťky alebo vymýšľajte nové, jedinečné recepty. Hlavné je, aby ste sa bavili a užívali si strašidelnú atmosféru s priateľmi a rodinou. Všetky tieto recepty sú jednoduché na prípravu, ale zároveň veľmi efektné. Takže neváhajte a premeňte svoj Halloweensky večer na kulinársku senzáciu!

Prečítajte si tiež
To Top