Hobby

Tipy na halloweenske knihy, strašidelné dobrodružstvá na noc plnú hrôzy

Oslava Halloweenu sa čoraz viac stáva súčasťou našich tradícií, a hoci si mnohí tento sviatok spájajú predovšetkým s detskými maskami, tekvicovými svietnikmi a výzdobou domov, jeho korene siahajú hlboko do histórie. Halloween je oslavou záhadného, neznámeho a temného, čo ho činí ideálnym obdobím na to, aby sme si pod paplónom s hrnčekom horúceho kakaa prečítali strašidelný príbeh, z ktorého nám prejde mráz po chrbte.

Pre tých, ktorí sa radi nechávajú strašiť, no radšej v teple svojho domova, prinášame zoznam kníh, ktoré vás zaručene budú držať v napätí až do poslednej strany. Od klasických príbehov, cez moderné gotické romány, až po skutočne neortodoxné literárne diela – pre každého tu nájdeme niečo.

Či už ste odvážny dobrodruh hľadajúci hrôzy v mystickom Mexiku, alebo preferujete klasické strašidelné príbehy z hmlistého Anglicka, na tento Halloween máme pre vás dokonalú literárnu spoločnosť. Pripravte sa na dobrodružstvo, ktoré vám nebude dať spať!

Katie Alender – Sestřička

Predstavte si, že váš dom a vaša rodina začne meniť neznáma entita. Alender nás zavedie do sveta, kde stará bábika môže znamenať oveľa viac než len hračku.

Jozef Karika – Hlad / Smäd

Slovenský autor nás zavedie do hlbín prízračnej histórie Ružomberka. Zistíte, čo všetko môže skrývať jedna hory?

Silvia Moreno-Garcia – Mexická gotika

Atmosférický príbeh, kde sa prelínajú mexické tradície s gotickými elementmi. Noemí sa vydáva na cestu, počas ktorej zisťuje, že nie všetky záhady sú len povesti.

Bram Stoker – Dracula

Klasika, ktorá nesmie chýbať na žiadnom zozname hororov. Pridajte sa k odvážnym hrdinom v boji proti najslávnejšiemu upírovi histórie.

Stephen King – Príbeh vdovy Lisey

Manželstvo, tajomstvá a svet fantázie. King ako vždy majstrovsky spája realitu s nadprirodzeným a vytvára napínavý príbeh plný prekvapení.

Stephen King – Žiarenie

Hory, zatvorený hotel a sila, ktorá mení osudy ľudí. Klasika, ktorá vás zavedie na miesta, kde svetlo stretáva tieň.

Clive Barker – Hellraiser

Rozkoš a bolesť. Barkerova vizionárska predstava raja a pekla nás zavedie do sveta, ktorý je za hranicami našej predstavivosti.

Krystal Sutherland – Takmer definitívny zoznam najhorších nočných môr

Strašidelná rodinná kliatba a tajomstvá, ktoré sa s ňou spájajú. Sutherland nás nenechá spávať svojim pôsobivým príbehom.

Soren Sveistrup – Gaštanko

Detektívny príbeh, ktorý sa nesie v duchu najlepších európskych hororov. Kto je za vraždami a čo znamenajú gaštanové panáčiky?

Ak hľadáte strašidelný príbeh na Halloween, tieto knihy sú tou najlepšou voľbou. Zhasnite svetlo, zaistite dvere a pripravte sa na čitateľský zážitok plný napätia!

Prečítajte si tiež
To Top