Aktuality

Vianočná električka 2023, srdce Bratislavy sa opäť rozsvieti vianočnou električkou

Vianočná električka 2023, srdce Bratislavy sa opäť rozsvieti vianočnou električkou

Od 6. decembra 2023 až do 6. januára 2024 sa ulicami Bratislavy bude znovu preháňať obľúbená Vianočná električka 2023, ktorá už po trinástykrát prinesie sviatočnú atmosféru do srdca hlavného mesta. Tento rok bola električka „oblečená“ do pleteného vianočného svetra v tradičných červených a zelených farbách, čím zaručuje nezabudnuteľný zážitok pre všetkých návštevníkov.

Trasa električky vedie od Jesenského cez Námestie SNP, Kapucínsku, tunel a nábrežie späť na Jesenského, pričom cestujúci majú možnosť nastúpiť a vystúpiť na ktorejkoľvek zastávke. Unikátnosť tejto vianočnej jazdy spočíva nielen v bezplatnom cestovaní, ale najmä v dekorácii, ktorá premení jazdu na električke na skutočný vianočný zážitok.

Tento rok sa na dizajne električky podieľali študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity. Ich kreatívny prístup a zručnosti vytvorili z električky čarovný priestor, ktorý oslavuje bratislavské dominanty a vianočnú atmosféru. V zadnej časti električky vznikla zasnežená zimná záhrada, ktorá je ideálnym miestom na zhotovenie fotografií a vytvorenie nezabudnuteľných spomienok.

Vianočná električka je vyzdobená svetelnými reťazami, ktoré ju robia neprehliadnuteľnou v uliciach mesta. Okrem toho bola súčasťou projektu aj výtvarná súťaž pre základné školy v Bratislave. Víťazné obrázky tejto súťaže boli umiestnené vo vnútri električky, čím sa vytvorila malá pojazdná galéria, ktorá zdôrazňuje tvorivosť mladých umelcov.

Hovorca Dopravného podniku Bratislava, Martin Chlebovec, priblížil, že úlohou vianočnej električky je spríjemniť advent a vianočné sviatky. Spojenie technického umenia, kreativity a vianočnej atmosféry robí z jazdy na Vianočnej električke neopakovateľný zážitok.

Avšak, treba pamätať, že električka nebude premávať počas niektorých dní, konkrétne 7., 8., 11., 12., 14., 15. a 24. decembra 2023. Preto sa odporúča vopred si overiť cestovný poriadok, aby ste si mohli naplánovať svoju jazdu a nezmeškali túto jedinečnú príležitosť.

Vianočná električka 2023 v Bratislave je dokonalým príkladom toho, ako môže verejná doprava prispieť k sviatočnej atmosfére a ponúknuť obyvateľom aj návštevníkom mesta nevšedný zážitok.

Čo je Vianočná električka?

Vianočná električka je špeciálne vyzdobená električka, ktorá premáva po uliciach Bratislavy počas vianočného obdobia. Je to populárna atrakcia, ktorá pridáva k sviatočnej atmosfére mesta.

Kedy bude Vianočná električka premávať v roku 2023?

Vianočná električka bude premávať od 6. decembra 2023 do 6. januára 2024.

Je cestovanie Vianočnou električkou bezplatné?

Áno, cestovanie Vianočnou električkou je pre všetkých bezplatné.

Akou trasou bude Vianočná električka premávať?

Električka bude premávať po trase Jesenského – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – nábrežie – Jesenského.

Môžem nastúpiť a vystúpiť na ktorejkoľvek zastávke po trase?

Áno, môžete nastúpiť a vystúpiť na ktorejkoľvek zastávke po trase Vianočnej električky.

Kedy nebude Vianočná električka premávať?

Vianočná električka nebude premávať 7., 8., 11., 12., 14., 15. a 24. decembra 2023.

Kde nájdem cestovný poriadok Vianočnej električky?

Cestovný poriadok Vianočnej električky nájdete na webových stránkach Dopravného podniku Bratislava alebo na informačných tabuliach na zastávkach.

Prečítajte si tiež
To Top