Kultúra

Vianočná pošta 2023, ako napísať list Ježiškovi

Projekt Vianočná pošta, ktorý organizuje Slovenská pošta, je tradičným a obľúbeným spôsobom, ako deťom umožniť komunikovať s Ježiškom počas vianočného obdobia. Tento projekt, ktorý prebieha už viac ako dve desaťročia, poskytuje jedinečnú príležitosť deťom zo Slovenska aj zo zahraničia zasielať svoje listy, priania a kresby priamo Ježiškovi.

Každý rok Slovenská pošta zverejňuje špeciálnu adresu, na ktorú môžu deti posielať svoje listy. V roku 2022 napísalo Ježiškovi 111 374 detí zo 43 krajín sveta, čo svedčí o veľkej obľúbenosti tohto projektu. Dominantnou skupinou odosielateľov boli deti zo Slovenska, ale značný počet listov prišiel aj z Taiwanu, Českej republiky, Nemecka, Ruska a Japonska.

Vianočná pošta 2023

Listy Ježiškovi sú nielen prejavom detských túžob a prianí, ale tiež zrkadlom ich kreativity a fantázie. Mnohé z týchto listov sú zdobené kresbami a výtvormi, ktoré odrážajú vianočnú atmosféru a detskú nevinnosť. Projekt Vianočná pošta je tak nielen pre deťom, ale aj pre dospelých, príležitosťou pripomenúť si pravý význam Vianoc a radostné chvíle, ktoré sviatky prinášajú.

Okrem klasických listov ponúka Slovenská pošta aj možnosť poslať Ježiškovi elektronickú pohľadnicu cez webstránku www.mojapohladnica.sk, čo je moderný a ekologický spôsob, ako poslať vianočné priania.

Vianočná pošta je pre Slovenskú poštu dôležitým projektom, ktorý nielenže napomáha šíriť vianočnú atmosféru, ale je aj dôkazom ich záväzku voči komunite a mladšej generácii. Deti, ktoré dostanú odpoveď od Ježiška, si tieto momenty často pamätajú po celý život, a pre mnohé z nich to predstavuje neoddeliteľnú súčasť vianočných sviatkov.

Ako napísať list Ježiškovi

Ak chcete poslať list Ježiškovi, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

Napíšte list alebo pohľadnicu:

Venujte čas písaniu listu alebo pohľadnice pre Ježiška. Môžete pridať aj vlastnú kresbu, aby bol list osobnejší a kreatívnejší.

Adresa na obálke/pohľadnici

Na obálku alebo priamo na pohľadnicu napíšte adresu „Ježiško 999 99“.

Uveďte svoju adresu

Nezabudnite na obálke alebo pohľadnici uviesť aj vašu adresu, aby vám Ježiško mohol poslať odpoveď.

Nalepenie poštovej známky

Na obálku nalepte správnu poštovú známku podľa taríf Slovenskej pošty.

Odoslanie listu/pohľadnice

List alebo pohľadnicu pošlite z ktorejkoľvek pošty alebo ju vhoďte do najbližšej poštovej schránky.

Čakanie na odpoveď od Ježiška

Teraz už len stačí trpezlivo čakať na odpoveď od Ježiška.

Nezabudnite, že vianočné želania by ste mali poslať najneskôr do 15. decembra 2023, aby mali čas dostať sa k Ježiškovi a aby mal on čas odpovedať.

Prečítajte si tiež
To Top