Technológie

Xiaomi auto je tu, čínska firma vstupuje do automobilového priemyslu

Xiaomi auto je tu, čínska firma vstupuje do automobilového priemyslu

Xiaomi, známa technologická spoločnosť, teraz expanduje svoje obchodné aktivity do automobilového priemyslu s ambíciou stať sa jedným z piatich najväčších výrobcov áut na svete do 15 až 20 rokov. Spoločnosť oznámila plány investovať 10 miliárd dolárov do tohto sektora v priebehu nasledujúcich desiatich rokov.

Ich prvým krokom v tomto novom podnikaní je predstavenie elektrického vozidla Xiaomi SU 7, nazvaného Speed Ultra. Tento model vyniká svojím „super electric motorom“, ktorý prekonáva výkonom vozidlá ako Tesla a Porsche.

Xiaomi SU 7 príde na trh vo dvoch verziách. Základná verzia SU 7 ponúka dojazd 668 kilometrov, výkon 220 kW, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,28 sekundy a maximálnu rýchlosť 210 km/h. Vyššia verzia, SU 7 Max, zvyšuje latku s dojazdom 800 kilometrov, pohonom oboch náprav s výkonom 425 kW, zrýchlením na 100 km/h za 2,78 sekundy a maximálnou rýchlosťou 265 km/h.

Samotné nabíjanie bude ultra rýchle, pričom 15-minútové nabíjanie poskytne dojazd viac ako 500 kilometrov. Xiaomi sa zameriava najmä na severské trhy, kde sľubuje efektívne rýchle nabíjanie aj pri nízkych teplotách a senzory schopné detekovať prekážky aj v padajúcom snehu.

Systém vozidla bude poháňaný Xiaomi Hyper OS, ktorý je založený na Android systéme a poskytne prístup k službám Google.

Hoci cena vozidla nebola zatiaľ zverejnená, očakáva sa, že nebude patrí do kategórie lacných áut. Xiaomi plánuje svoj prvý model zaradiť do vyššej kategórie a predaj by sa mal začať v Číne v blízkej budúcnosti.

Čo je Xiaomi SU 7?

Xiaomi SU 7 je elektrické vozidlo od technologickej spoločnosti Xiaomi, označené ako Speed Ultra, ktoré sa vyznačuje výkonným elektrickým motorom a vysokou úrovňou technologických inovácií.

Aké sú hlavné špecifikácie Xiaomi SU 7?

SU 7: Dojazd 668 km, výkon 220 kW, zrýchlenie 0-100 km/h za 5.28 s, max rýchlosť 210 km/h.
SU 7 Max: Dojazd 800 km, výkon 425 kW, zrýchlenie 0-100 km/h za 2.78 s, max rýchlosť 265 km/h.

Ako dlho trvá nabíjanie vozidla?

Vozidlo SU 7 sa dá ultra rýchlo nabíjať a za 15 minút dosiahne dojazd viac ako 500 km.

Na akom operačnom systéme bude vozidlo fungovať?

SU 7 bude fungovať na Xiaomi Hyper OS, ktorý je založený na Android systéme.

Bude vozidlo dostupné s Google službami?

Áno, očakáva sa, že Xiaomi Hyper OS bude mať integráciu Google služieb.

Je vozidlo prispôsobené na chladnejšie podnebie?

Áno, Xiaomi SU 7 je vybavené systémami pre efektívne nabíjanie v nízkych teplotách a senzormi na detekciu prekážok v snehu, čo je ideálne pre severské krajiny.

Kedy bude Xiaomi SU 7 dostupné na trhu?

Predávať sa začne v Číne už čoskoro, ale presný dátum zatiaľ nebol oznámený.

Koľko bude stáť Xiaomi SU 7?

Cena vozidla ešte nebola zverejnená, ale očakáva sa, že nebude patriť do segmentu lacných vozidiel.

Má Xiaomi SU 7 nejaké unikátne funkcie?

Okrem výkonného motoru a rýchleho nabíjania, Xiaomi SU 7 prichádza s modernými technológiami a inováciami, ktoré sú typické pre značku Xiaomi.

Plánuje Xiaomi vyrábať ďalšie modely elektrických vozidiel?

Áno, Xiaomi má ambície stať sa jedným z hlavných hráčov v automobilovom priemysle a plánuje rozšíriť svoju líniu elektrických vozidiel v budúcnosti.

Prečítajte si tiež
To Top